Brooklyn bolji od Milwaukeeja u prvoj utakmici polufinala Istoka, nova ozljeda Jamesa Hardena

epa09121609 Brooklyn Nets guard Kyrie Irving (L) and teammate Brooklyn Nets forward Kevin Durant (R) high-five each other in the first half of the NBA basketball game between the New Orleans Pelicans and the Brooklyn Nets at the Barclays Center in Brooklyn, New York, USA, 07 April 2021.  EPA/JASON SZENES SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JASON SZENES

Brooklyn Nets su u prvoj utakmici polufinala doigravanja Istočne konferencije pobijedili Milwaukee Bucks sa 115-106 pred 15.750 gledatelja. Pobjeda za Netse je važnija utoliko što su igrali bez Jamesa Hardena koji se ozlijedio već u prvoj minuti utakmice, zbog bolova u stražnjoj loži desne noge otišao je u svlačionicu nakon 43 sekundi igre. Harden je ove sezone već propustio 21 utakmicu zbog ozljede desne stražnje lože, a u tijeku regularne sezone trio Irving – Harden – Durant odigrao je skupa svega osam utakmica.

Rana ozljeda Hardena malo je poremetila Netse pa je Milwaukee prvu četvrtinu bio u stalnoj prednosti koja je u jednom momentu otišla do +7. Netsi se ipak polako vraćaju, uz Duranta odličan je bio Blake Griffin koji je do kraja stigao do drugog double-double učinka sezone sa 18 koševa i 14 skokova. U drugoj četvrtini Netsi okreću utakmicu na svoju stranu, odlaze na +11 ali se na poluvrijeme otišlo sa još uvijek neizvjesnih 63-61 za domaće.

Brooklyn ipak prelama utakmicu u trećoj četvrtini kada idu na velikih +16 u seriji 12-2 u kojoj je Durant ubacio 7 koševa. U zadnjoj četvrtini Netsi su vodili i 19 razlike.

„Pokušali smo biti mirni od početka utakmice, ali kada izgubite jednog od lidera u prvoj minuti onda se brzo morate regrupirati. Sve pohvale našim trenerima koji su odradili posao tako da smo išli naprijed kroz utakmicu kao da se ništa nije dogodilo“, rekao je Kevin Durant koji je skupio  29 koševa i 9 skokova.

Giannis Antetokounmpo je ubacio 34 koša (16/24) i skočio 11 puta i bio daleko najbolji kod svoje ekipe koja je za tri koša gađala tek 6/30.

Druga utakmica na rasporedu je u ponedjeljak.