BRAZIL NAPOKON IMA ZLATO! Domaćini olimpijski pobjednici u nogometu

EPA/ALEJANDRO ERNESTO

Nogometaši Brazila napokon su osvojili svoj prvi olimpijski naslov. Nakon poraza u finalima 1984., 1988. i 2012. godine Brazilci, predvođeni Neymarom, napokon su došli do toliko željenog naslova, i to pred svojom publikom.

Na Maracani se skupilo 78 tisuća navijača. Brazil je u vodstvo doveo Neymar iz slobodnog udarca, ali izjednačio je Max Meyer. Nijemci su u prvom poluvremenu pogodili čak tri vratnice.

90 minuta završilo je bez pobjednika, a o novom olimpijskim prvaku odučivali su jedanesterci. Udarac Nilsa Petersena obranio je Weverton, a potom je Neymar pogodio za veliko slavlje na Maracani.

“Zlato je naše, ali pripada Bogu”, rekao je nakon utakmice vratara Weverton. “Ovo je jedna od najboljih stvari koje su mi se dogodile u životu. To je to”, dodao je Neymar.

Broncu su osvojili Nigerijci, kojima je to prva medalja na ovim Olimpijskim igrama. U utakmici za treće mjesto pobijedili su Honduras sa 3:2.