Brazil nakon velike sudačke greške pobijedio Kolumbiju, Casemiro zabio u 100. minuti

RJ - Rio de Janeiro - 06/23/2021 - COPA AMERICA 2021, BRAZIL X COLOMBIA - Roberto Firmino player from Brazil celebrates his goal during the match against Colombia at Engenhao stadium for the Copa America 2021 championship. Photo: Thiago Ribeiro/AGIF (via AP)

Nogometaši Brazila pobijedili sa 2-1 su Kolumbiju u utakmici Copa Americe koja je Brazilce zadržala sa maksimalnim učinkom na vrhu skupine B, dok su Kolumbijci ostali na četiri boda iz isto toliko utakmica i sada čekaju rasplet ostalih utakmica kako bi saznali hoće li se plasirati u polufinale s drugog mjesta. Peru ima četiri boda, Ekvador i Venezuela po dva, ali svi oni, kao i Brazil, imaju za odigrati još jednu utakmicu.

Kolumbija je povela golom veznjaka Porta Luisa Diaza u prvom poluvremenu, a Brazil je do pobjede došao u finišu utakmice: Firmino je izjednačio u 78. a pobjedu im je donio Casemiro u desetoj (!) minuti nadoknade. Problem, i to veliki, je nastao zbog Firminovog gola: lopta je prethodno pogodila suca Nestora Pitanu, ali igra nije prekinuta nego je puštena prednost, što nije po pravilima.

U drugoj utakmici iste skupine Ekvador i Peru odigrali su 2-2, strijelci su bili Tapia (autogol) i Preciado za 2-0 u prvom dijelu i Lapadula i Carillo za konačnih 2-2.

OZNAKE: Copa America