Bogdanović u pobjedi za 42 minute zabio 32 koša, Zubac i Clippersi nemoćni protiv Antetokounmpa

Feb 10, 2023; Los Angeles, California, USA;  Milwaukee Bucks forward Giannis Antetokounmpo (34) drives past Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) and forward Robert Covington (23) for a basket in the first half at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports Photo: Jayne Kamin-Oncea/REUTERS

Jayne Kamin-Oncea/REUTERS

Bojan Bogdanović je u zadnjem napadu regularnog dijela utakmice protiv San Antonija promašio šut za pobjedu ali se zatim iskupio u dva produžetka koliko se još igralo do konačne 138-131 pobjede Pistonsa. Nakon što je 48 minuta igre završeno s 113-113 u kojima je Hrvat zabio 22 koša, u zadnjih 16 sekundi prvog produžetka zabio je šut za dva koša a zatim i dva slobodna bacanja za 125-125 da bi u drugom produžetku s još šest koševa, od kojih su bila dva slobodna bacanja za 136-131 na 15 sekundi prije kraja, povukao Detroit do 15. pobjede ove sezone.

Bogdanović je utakmicu završio s 32 koša (11/18 za dva, 0/6 za tri) i pet skokova za ukupno 42 minute u igri a sjajno je odigrao sve bolji rookie centar Jalen Duren s 30 koševa (13/20), 17 skokova i četiri blokade. Jaden Ivey zabio je 17 koševa ali uz loš 3/15 šut, slično loše šutirao je Killian Hayes s 1/11 za četiri koša a ni Isaiah Stewart s 4/11 za 15 koševa, uz 11 skokova, nije bio pretjerano šuterski raspoložen. Za Spurse Zach Collins 29 koševa (11/16) i 11 skokova, Malaki Branham 27 koševa (8/17).

Milwaukee je bez Bobbyja Portisa, Khrisa Middletona i novopridošlog Jae Crowdera u gostima s 119-106 pobijedio Clipperse koji su igrali bez Kawhija Leonarda i nove akvizicije u liku iskusnog Erica Gordona. Za Buckse ovo je deseta pobjeda u nizu, opet je dominirao Giannis Antetokounmpo s 35 koševa (13/25), osam skokova i šest asistencija, Brook Lopez zabio je 22 (9/13) uz 15 skokova, Jrue Holiday stavio je 19 (7/16) uz šest asistencija. Kawhi Leonard je ove sezone propustio 20 utakmica, Clippersi su bez njega u sastavu na 9-11. Mladi bek Brandon Boston počeo je u petorci i s 20 koševa (9/13) bio najefikasniji u svojoj momčadi, Paul George je upisao 19 koševa (8/23) i 11 skokova dok je Ivica Zubac za 34 minute ostao na šest koševa (3/4) i osam skokova.