Bogdanović najefikasniji u pobjedi Jazza, Zubac vrlo dobar u porazu Clippersa, sjajni Embiid

epa09652135 LA Clippers center Ivica Zubac scores against the San Antonio Spurs during the first quarter of the NBA basketball game between the Los Angeles Clippers and San Antonio Spurs at the Staples Center in Los Angeles, California, USA, 20 December 2021.  EPA/CAROLINE BREHMAN  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/CAROLINE BREHMAN

Bojan Bogdanović i Rudy Gobert zabili su po 23 koša u pobjedi 112-102 Utah Jazza nad Charlotte Hornetsima za koje su LaMelo Ball i Miles Bridges zabili po 21. Hornetsi su bili na -22 da bi tri i pol minute prije kraja poveli 92-91. Bogdanović je šutirao 5/11 za tri koša, Rudy Gobert je imao 21 (!) skok i četiri blokade a Donovan Mitchell je zabio 21, uz šut 2/10 za tri.

San Antonio je s 116-92 pobijedio LA Clipperse uz još jedan, već šesti triple-double ove sezone Dejounte Murraya. Paul George je za Clipperse upisao 25 (8/18) koševa i po 6 skokova i asistencija, Ivica Zubac je bio vrlo dobar s 12 koševa (5/9) i 12 skokova, međutim Murray je s 24 koša (10/22), 13 asistencija i 12 skokova odveo Spurse do pobjede.

Stephen Curry je s 30 koševa (13/27) bio najefikasniji u pobjedi 113-98 Golden Statea protiv Sacramenta, ali prvo ime je bio Draymond Green s novim triple-double učinkom: 16 koševa, 11 skokova, 10 asistencija. Warriorsi su na omjeru 30-1 kad Green upiše triple-double.

Philadelphia je s 108-103 pobijedila Boston a Joel Embiid je s 41 košem (14/27), 10 skokova, 5 asistencija, 4 blokade i 2 ukradene lopte postao treći igrač u povijesti s takvim svestranim brojkama. Jedini koji je više puta, četiri, imao 40+ koševa, 10+ skokova, 5+ asistencija i 4+ blokade je Kareem Abdul-Jabbar.

Memphis Grizzlies su nakon devet pobjeda iz deset utakmica sinoć protiv Oklahome upisali drugi uzastopni poraz. Završilo je 102-99, Shai Gilgeous-Alexander je za tricu šutirao 0/5 ali je ipak skupio 23 koša a 19-godišnji Josh Giddey (19 koševa, 11 skokova) je postao drugi tinejdžer u NBA povijesti, nakon LaMela Balla, koji je u dvije uzastopne utakmice skupio ukupno 20 koševa i skokova. Grizzliesima se vratio Ja Morant (16 koševa, 8 asistencija) ali nije im pomoglo. Steven Adams je za 20 minuta uz šut 1/5 skupio 14 skokova, od toga 12 u prvih osam minuta prve četvrtine!