Bojan Bogdanović i Knicksi teško oštećeni protiv Houstona, Dario Šarić bez koša u pobjedi Warriorsa nad Jazzom

Feb 12, 2024; Los Angeles, California, USA; Minnesota Timberwolves center Karl-Anthony Towns (32) moves the ball against Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (40) during the first half at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports Photo: Gary A. Vasquez/REUTERS

Gary A. Vasquez/REUTERS

Golden State je s 129-107 u gostima pobijedio Utah u utakmici u kojoj su se sučelila dva hrvatska košarkaša, na žalost jednog koji u svojoj momčadi ima sve lošiji status i drugog čiji status se vjerojatno ni ne može nazvati statusom. Warriorsi su do 26. ovosezonske pobjede, imaju i 25 poraza, došli bez svog trenera Stevea Kerra koji je u Srbiji na pogrebu Dejana Milojevića, ali to nije omelo Stephena Curryja (25 koševa, 7/16 za tri, deset asistencija) i Klaya Thompsona (26 koševa, 11/19) koji su dominirali kod Golden Statea, trenutno desete momčadi zapada. Dario Šarić igra sve manje a čini se i uz sve manje samopouzdanja, protiv Jazza na terenu je bio samo 11 minuta i uz šut 0/3 ostao bez koša, uhvatio je tri skoka i dao jednu asistenciju. Za Jazz, 11. momčad zapada s omjerom 24-26, koji je imao dva igrača s po 22 koša, Colina Sextona (9/15) i Jordana Clarksona (7/17), nešto više od dvije minute igrao je Luka Šamanić, upisao je po jedan skok i prekršaj.

U ogledu prve i treće momčadi zapada bolja je bila vodeća, Minnesota je s 121-100 u gostima pobijedila Clipperse. Utakmica je bila u egalu do pet minuta prije kraja trećeg perioda kad su nakon 70-69 Wolvesi otišli na 89-72 na kraju četvrtine a onda i najviših +24 kod 109-85. Karl-Anthony Towns s 24 koša (8/12) i Anthony Edwards s 23 (8/18) i osam asistencija predvodili su Minnesotu  dok su za Clipperse, svi uz loš šut, najviše zabili Paul George (18 koševa, 5/16), Kawhi Leonard (18 koševa, 8/17) i James Harden (17, 5/13). Ivica Zubac je za 22 minute imao šest koševa (2/5) i 11 skokova.

Houston je pobijedio New York s 105-103 uz dva slobodna bacanja Jrue Holidaya s istekom vremena nakon što mu je dosuđen prekršaj kojeg su suci nakon utakmice priznali kao grešku. Knicksi su razočarani, ali takve se stvari i u NBA događaju. Dillon Brooks je predvodio Rocketse s 23 koša (8/15), za Knickse Jalen Brunson zabio je 27 (10/25) uz sedam asistencija, Bojan Bogdanović je za 23 minute imao 15 koševa (7/13).