Bjelica: “Union Berlin je usredotočen na opstanak u Bundesligi”

20.08.2022., stadion Maksimir, Zagreb - SuperSport HNL, 06. kolo, GNK Dinamo - NK Osijek. Trener NK Osijeka Nenad Bjelica.  Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatski trener Nenad Bjelica, čiji se Union Berlin porazom 2-3 od Real Madrida oprostio od igranja u Europi ove sezone, rekao je da će se sada usredotočiti na spašavanje prvoligaškog statusa u Njemačkoj.

“Nažalost, izgubili smo. Kao i u drugim utakmicama to nam se dogodilo u zadnjim minutama”, izjavio je Bjelica nakon što je španjolski veznjak Ceballos donio “kraljevskom klubu” pobjedu u 89. minuti. To je bio prvi poraz Bjelice otkako je prije dva tjedna preuzeo klupu momčadi koja zauzima 15. mjesto među 18 klubova Bundeslige. Prethodno je remizirao 1-1 s Bragom i pobijedio s 3-1 Borussiju Moenchengladbach.

“Volio bih da smo da nastavili igrati u Europi, ali sada ćemo se usredotočiti na Bundesligu gdje nas čekaju zahtjevni protivnici”, izjavio je Bjelica na konferenciji za medije. On je došao u Berlin nakon što je nešto više od mjesec dana bio bez posla poslije odlaska iz Trabzonspora. U utorak mu je trebala pobjeda nad Real Madrdim kako bi s Union Berlinom nastavio put u Europskoj ligi, no zaključio je kako momčadi “nedostaje iskustva na toj razini”.

“Možemo biti ponosni”

“No, možemo biti ponosni. Real Madrid, 14 puta prvak Europe, je druga razina u odnosu na nas, no zakomplicirali smo mu stvari te bili blizu iznenađenju”, rekao je nekadašnji trener zagrebačkog Dinama i Osijeka.

Bjelica je rekao da je nakon utakmice kratko razgovarao s kapetanom hrvatske reprezentacije Lukom Modrićem, koji u 45. minuti nije iskoristio jedanaesterac dosuđen za Real. Madridski klub je završio natjecanje u skupini C Lige prvaka kao pobjednik sa svih šest pobjeda i 18 osvojenih bodova, ispred Napolija s 10, Brage s 4 te Union Berina s 2 boda.