Bivši branič Rijeke dogovorio trogodišnju suradnju s Goricom

HNK Gorica

Šestoplasirani klub nedavno okončane sezone HT Prve lige danas je potvrdio dogovor suradnje s 28-godišnjim crnogorskim braničem Momčilom Raspopovićem.

Raspopović je s Goricom potpisao ugovor do ljeta 2025. godine kao slobodan igrač nakon epizode u matičnoj Budućnosti iz Podgorice s kojom je sezonu okončao na drugom mjestu s osam bodova manje od prvaka Sutjeske te jučerašnjim 1-0 slavljem nad Dečićem osvojio crnogorski kup. Desni bočni je u kampanji podgoričkog kluba sudjelovao s tri pogotka i jednom asistencijom, a u nekoliko utakmica ponio je i kapetansku traku.

Iskusnom braniču Gorica će biti četvrti klub u karijeri, osim u Budućnosti igrao je još za Rijeku s kojom je dvaput osvojio Hrvatski nogometni kup, a za rumunjsku Astru je u sezoni 20/21 odradio šesnaest utakmica u svim natjecanjima uz učinak od jednog pogotka i jedne asistencije.

“Sretan sam što se nakon godinu i pol dana ponovno vraćam u HNL, u ligu koju jako dobro poznajem. Uvjeren sam da je Gorica odličan izbor za mene i da ću svojim iskustvom pomoći Gorici u borbi za pozicije koje donose kvalifikacije za europska natjecanja već iduće sezone. Malo ću se odmoriti nakon što sam jučer osvojio crnogorski Kup s Budućnosti i vidimo se vrlo brzo na pripremama u Velikoj Gorici” – riječi su kojima je Raspopović prokomentirao zaključenje posla s momčadi Samira Toplaka.