Bayern i RB Leipzig izborili četvrtfinale Kupa

epa10443260 Munich's Eric Maxim Choupo-Moting celebrates after scoring the opening goal in the DFB Cup round of 16 soccer match between between 1. FSV Mainz 05 and Bayern Munich in Mainz, Germany, 01 February 2023.  EPA/RONALD WITTEK

EPA/RONALD WITTEK

Nakon Union Berlina i Stuttgarta, plasman u četvrtfinale njemačkog Kupa izborili su Bayern Munchen i RB Leipzig. Preostala četiri putnika u četvrtfinale bit će poznata idućeg tjedna.

Njemački nogometni velikan rutinski je izborio plasman u četvrtfinale nakon što je na gostovanju pobijedio Mainz sa 4-0.

Sve je bilo gotovo već nakon prvog poluvremena u kojem je bavarski sastav zabio tri gola, a strijelci su bili Eric-maxim Choupo-Moting (17), Jamal Musiala (30), Leroy Sane (44). U nastavku susreta među strijelce se upisao i Alphonso Davies u 83. minuti. Četiri minute kasnije Mainz je ostao s igračem manje nakon što je isključen Alexander Hack.

Za Bayern je od prve minute zaigrao portugalski stoper Joao Cancelo koji jučer stigao u Munchen iz Manchester Cityja. I odmah je upisao asistenciju za prvi pogodak gostiju. Josip Stanišić nije igrao za Bayern.

Nešto ranije plasman među osam najboljih momčadi njemačkog Kupa izborio je i RB Leipzig pobjedom 3-1 protiv Hoffenheima.

Golove za domaćine zabili su Emil Forsberg (8), Konrad Laimer (41) i Timo Werner (84), dok je pogodak za goste zabio Kasper Dolberg (77). Hofennheim je od 86. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Stanley N’Soki.

Za domaći sastav je prvo poluvrijeme igrao Joško Gvardiol, dok je za goste Andrej Kramarić igrao do 79. minute.

U utorak su četvrtfinale izborili Union Berlin i Stuttgart.

Preostala četiri susreta osmine finala na rasporedu su idućeg tjedna, a snage će odmjeriti Sandhausen – Freiburg, Eintracht Frankfurt – Darmstadt, Nurnberg – Fortuna Duesseldorf i Bochum – Borussia Dortmund.

REZULTATI – Osmina finala:
RB Leipzig – Hoffenhaeim 3-1 (Forsberg 8, Laimer 41, Werner 83 / Dolberg 76)
Mainz 05 – Bayern München 0-4 (Choupo-Moting 17, Musiala 30, Sane 44, Davies 83)