Barcelona slavila protiv Atletica, Joao Felix jedini strijelac

epa11009897 Barcelona's forward Joao Felix (2L) celebrates with teammates after scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Atletico de Madrid, in Barcelona, Spain, 03 December 2023.  EPA/Siu Wu

EPA/Siu Wu

U derbi dvoboju 15. kola španjolske La Lige nogometaši Barcelone su na svom Camp Nou svladali madridski Atletico 1-0.

Utakmica je odlučena u 28. minuti kada je polukontru i asistenciju Raphinhe u pogodak pretvorio Joao Felix. Nekadašnji igrač Atletica lijepo je prebacio gostujućeg vratara Oblaka i dao pogodak vrijedan tri boda.

U nastavku su obje momčadi mogle do golova, ali rezultat se više nije mijenjao te se Bracelona približila vodećem dvojcu. Ima četiri boda manje od Reala i Girone. Atletico, pak, sada ima tri boda manje od Barcelone.

Sve prethodne nedjeljne utakmice nisu iznjedrile pobjednika, ali su barem postignuti golovi u ogledu Seville i Villarreala koji je završio 1-1.

Mreže su mirovale sve do završnice susreta, a u 75. minuti navijači na Sanchez Pizjuanu su se mogli veseliti. Kike Salas je postigao pogodak za 1-0, ali je samo dvije minute kasnije Villarreal izjednačio nakon što je Morales pogodio suparničku mrežu.

Gosti su u 95. minuti zabili pogodak za pobjedu, no VAR je naknadno poništio gol koji je dao Čileanac Brereton te je sve završilo podjelom bodova. Sevilla je na 15., a Villarreal na 12. mjestu. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za seviljsku momčad.

U ranija dva susreta ove nedjelje nije bilo ni pobjednika ni golova. Na takav su način odigrali Almeria i Betis. Time je Betis nastavio pozitivan niz posljednjih tjedana u La Ligi, u zadnjih pet utakmica ostvario je tri pobjede i dva remija. Ove nedjelje bod je osvojio unatoč igraču manje. Od 27. minute gosti su igrali bez isključenog Hectora Bellerina.

Betis je ostao na sedmom mjestu ljestvice, kao i Almeria na posljednjem. Almeria je i dalje bez pobjede, osvojila je samo četiri boda.

Pobjednika nije bilo ni u prvom nedjeljnom ogledu, nogometaši Mallorce i Alavesa su također odigrali 0-0. Nastavljen je time negativan niz Mallorce koja nije pobijedila u posljednjih deset prvenstvenih utakmica u nizu. U tom je periodu ostvarila šest remija i četiri poraza. Bio je ovo osmi neodlučeni rezultat Mallorce ove sezone i po tome je rekorder u La Ligi.

Mallorca se popela na 16. mjesto ljestvice, dok je Alaves došao na 12. poziciju.

La Liga, 15. kolo:

Barcelona – Atletico Madrid 1-0 (Joao Felix 28)

Sevilla – Villarreal 1-1 (Kike Salas 75 / Morales 77)

Almeria – Betis 0-0

Mallorca – Alaves 0-0

Subota:

Girona – Valencia 2-1 (Stuani 82, 88 / Duro 56)

Athletic – Rayo Vallecano 4-0 (Guruzeta 23, Espino 47-ag, I. Williams 64, N. Williams 68)

Real Madrid – Granada 2-0 (Diaz 26, Rodrygo 57)

Osasuna – Real Sociedad 1-1 (Gomez 2 / Sadiq 41)