Barcelona novom pobjedom do izjednačenja s Realom na drugom mjestu

epa08978728 FC Barcelona's striker Lionel Messi (C) vies for the ball with Athletic's defenders Inigo Martinez (L) and Ander Capa (R) during the Spanish LaLiga soccer match between FC Barcelona and Athletic Club Bilbao held at Camp Nou stadium, in Barcelona, Spain, 31 January 2021.  EPA/Alejandro Garcia

EPA/Alejandro Garcia

Nogometaši Barcelone u nedjelju navečer u utakmici 21. kola Primere upisali su pobjedu nad Athletic Bilbaom 2:1 te su se s tri nova boda, u petoj uzastopnoj pobjedi, izjednačili s Real Madridom na drugom mjestu ljestvice.

Lionel Messi je zabio u 20. minuti za 1:0, no gosti su izjednačili u 49. minuti nakon autogola Jordija Albe. Katalonci su do nove prednosti stigli u 74. minuti preko Antoinea Griezmanna. Do kraja utakmice domaćin je uspio obraniti minimalno vodstvo za važna tri boda.

U ranije odigranom susretu lider španjolskog prvenstva Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Cadiz sa 4:2. Utakmice Getafea i Alavesa, te Granade i Celte završile su bez golova.