Austrija osma reprezentacija koja je izborila EURO!

epa10917619 Austria's Nicolas Seiwald (L) and Belgium's Jeremy Doku (R) in action during the UEFA EURO 2024 group F qualification round match between Austria and Belgium in Vienna, Austria, 13 October 2023.  EPA/CHRISTIAN BRUNA

EPA/CHRISTIAN BRUNA

Nogometna reprezentacija Austrije postala je osma ekipa koja je osigurala plasman na EURO 2024. godine nakon što je u susretu F skupine na gostovanju pobijedila Azerbajdžan sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Marcel Sabitzer iz jedanaesterca u 48. minuti. Kazneni udarac skrivio je Rahil Mammadov igrajući rukom u kaznenom prostoru.

Najbliže golu domaćin je bio u 90. minuti kada je Toral Bajramov pogodio stativu. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je Guido Burgstaller dobio drugi žuti karton.

Austrija sada ima 16 bodova kao i vodeća Belgija, dok trećeplasirana Švedska ima 10 bodova manje, te još tri utakmice ispred sebe i više ne može dohvatiti jednu od prve dvije pozicije. Do kraja natjecanja Belgija i Austrija će se boriti za prvo mjesto u skupini.

Osim Austrije i Belgije, plasman na EURO već su osigurali i Francuska, Portugal, Španjolska, Turska i Škotska, te naravno domaćin Njemačka.