Atletico uvjerljiv protiv Valencije, učvrstio se na trećem mjestu Primere

epa10530904 Atletico Madrid's striker Antoine Griezmann celebrates after scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Atletico Madrid and Valencia FC held at Civitas Metropolitano Stadium in Madrid, central Spain, 18 March 2023.  EPA/CHEMA MOYA

EPA/CHEMA MOYA

U dvoboju 26. kola Primere Atletico je u Madridu svladao Valenciju s 3-0 i učvrstio se na trećoj poziciji.

Antoine Griezmann (23), Yanick Carasco (49) i Thomas Lemar (61) dali su golove za Atletico.

Colchonerosi su treći s 51 bodom, pet manje od drugoga Reala i čak 14 od vodeće Barce. Valencia je u opasnoj zoni, 17. s 26 bodova.

Ranije su nogometaši Celte pobijedili u gostima Espanyol sa 3-1. Strijelci za Celtu bili su Gabriel Veiga u 26. minuti, Jago Aspas iz jedanaesterca u 45. i Carles Peres u 82. minuti. Espanyol je smanjio rezultat golom Josea Gragere u 86. minuti. Celta je na 10. mjestu sa 34 boda, a Espanyol na 17. poziciji sa 27 bodova.