Atletico Madrid pobijedio Osasunu u susretu s tri isključenja

epa10888484 Osasuna's striker Ante Budimir (R) duels for the ball with Atletico de Madrid's midfielder Axel Witsel during the Spanish LaLiga soccer match between CA Osasuna and Atletico Madrid, in Pamplona, Spain, 28 September 2023.  EPA/Jesus Diges

EPA/Jesus Diges

U posljednjem susretu sedmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Osasunu sa 2-0 ostvarivši jedanaestu uzastopnu pobjedu u međusobnim susretima.

Atletico je poveo u 20. minuti golom Antoinea Griezmanna. Osasuna je umalo izjednačila u 37. minuti, kada je pucao Johan Mojica, ali je pogodio stativu.

Domaćin je blizu izjednačenja i u 66. minuti, kada je nakon ubačaja iz kornera glavom pokušao Ante Budimir, ali je lopta prozujala kraj desne stative. Osasuna je u 77. minuti uspjela zatresti suparničku mrežu, nakon korena je glavom pogodio David Garcia, međutim, sudac Juan Martinez je dosudio prekršaj u napadu.

To je toliko razljutilo domaćeg stratega Jagoba Arrasatea da je zbog silnih prigovora dobio crveni karton.

Gosti su sve dvoje oko pitanja pobjednika razriješili u 81. minuti brzom kontrom koju je u pogodak pretvorio Rodrigo Riquelme nakon lijepe asistencije Samuela Lina.

U samoj završnici sudac je pokazao još dva crvena kartona. Kod domaćina je zbog udaranja Alvara Morate isključen Chimy Avila, dok je Morata u nastaloj gužvi dobio drugi žuti čime je utakmica i za njega ranije završila.

Hrvatski nogometaš Ante Budimir za Osasunu je igrao do 78. minute, a Ivo Grbić nije nastupio za Atletico Madrid.

Preostala dva današnja susreta završila su 1-1. Remizirali su Granada i Real Betis, te Celta i Alaves.

Atletico Madrid je sada peti sa 13 bodova i susretom manje. U vodstvu je Girona sa 19 bodova, Real Madrid ima 18, a Barcelona 17 bodova.

REZULTATI
Granada – Real Betis 1-1 (Boye 67 / Assane Diao 51)
Celta Vigo – Alaves 1-1 (Marin 35-ag / Samu 73)
Osasuna – Atletico Madrid 0-2 (Griezmann 20 / Riquelme 81)
U srijedu:
Valencia – Real Sociedad 0-1 (Fernandez 32)
Cadiz – Rayo Vallecano 0-0
Athletic – Getafe 2-2 (Yuri 6, I. Williams 62 / Alvarez 51, Latasa 83)
Villarreal – Girona 1-2 (Parejo 49-11m / Dovbik 56, Garcia 61)
Real Madrid – Las Palmas 2-0 (Brahim Diaz 45+3, Joselu 54)
U utorak:
Mallorca – Barcelona 2-2 (Muriqi 8, Prats 45+3 / Raphinha 41, Fermin 75)
Sevilla – Almeria 5-1 (En-Nesyri 7, Lukebakio 8, Suso 38, Lamela 51, Kike Salas 90+2 / Suarez 71-11m)