Atlanta prošla Philadelphiju na istoku, Phoenix poveo u finalu zapada protiv Clippersa

Atlanta Hawksi će igrati u finalu Istočne konferencije NBA lige nakon što su iznenađujuće u sedam utakmica izbacili Philadelphiju 76-erse, momčad koja je u doigravanje ušla sa najboljim omjerom na istoku. U nedjelju navečer u sedmoj utakmici na gostujućem parketu Atlanta je pobijedila sa 103-96 u utakmici sa čak 19 izjednačenja i 20 promjena vodstva i tako sa pete pozicije ušla u finale gdje će igrati protiv Milwaukee Bucksa.

Atlanta, momčad bez ijednog All star igrača, je do finala istoka došla na pogon Trae Younga. Iako u nedjelju navečer nije imao sjajnu statistiku, Young je vodio svoju momčad do pobjede. Šutirao je iz igre loših 5/23 ali je asistirao 10 puta, pogodio 9 od 11 bacanja i na terenu izgledao bolje od svoje statistike. Utakmicu života odigrao je Kevin Huerter, 201 cm visoki 22-godišnjak koji je ove sezone na prosjeku od 11.9 koševa, ali kad je najviše trebalo je zabio 27 (10/18) i uhvatio 7 skokova. John Collins je ubacio 14 (5/6) i uhvatio čak 16 skokova, Clint Capela 13 (6/8) i 6 skokova. Iskusni Talijan Danilo Galinari 17 koševa (6/13) i 5 skokova. Bogdan Bogdanović je zbog ozljede bio upitan za utakmicu, dao je tek 4 koša uz šut 2/8.

Joel Embiid 31 koš (11/21) i 11 skokova, Tobias Harris 24 koša (8/24) i 14 skokova, Seth Curry 16 koševa (6/19) i to su jedina tri igrača kod Sixersa koji su zabili dvocifreni broj koševa.

U prvoj utakmici finala Zapadne konferencije Phoenix Sunsi su pobijedili LA Clipperse 120-114. Clippersi, i dalje bez Kawhi Leonarda, su se držali do kraja treće četvrtine, da bi Phoenix prešao u vodstvo na 90-88 i do kraja kontrolirao utakmicu.

Phoenixu je ovo osma pobjeda za redom, nakon tri za redom protiv Lakersa i četiri protiv Denvera. Ova im je pobjeda značajnija jer su je ostvarili bez Chrisa Paula.

Devin Booker je odigrao strašnu utakmicu sa 40 koševa (15/29), 13 skokova i 11 asistencija. Dodatno, Booker je zabio ili asistirao 43 od zadnjih 50 koševa Sunsa. DeAndre Ayton uz njega sa 20 koševa (10/14) i 9 skokova, Mikal Bridges 14 koševa (6/11), Jae Crowder 13 (5/10) i 6 skokova. Dario Šarić za 11 minuta dva ubačaja iz slobodnih bacanja i 2 skoka.

Na drugoj strani Paul George 34 koša (10/26) i 5 asistencija, Reggie Jackson 24 (10/19) i 6 skokova i DeMarcus Cousins sa 11 koševa (4/10) zatvaraju listu Clippersa sa dvoznamenkastim brojem koševa. Ivica Zubac 9 koševa (2/3) i 3 skoka za 18 minuta.