Athletic na gostovanju porazio Sevillu, nastupio i Rakitić

11.07.2018., stadion Luznjiki, Moskva, Rusija - Svjetsko nogometno prvenstvo 2018., polufinale, Hrvatska - Engleska. Hrvatska rezultatom 2:1 poslala Engleze kuci, u finalu ih ceka Francuska. Ivan Rakitic. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

U susretu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je na gostovanju pobijedio Sevillu sa 2-0 upisavši treću uzastopnu pobjedu.

Bilbao je ovom pobjedom produžio i niz bez poraza na devet kola ostvarivši pritom šest pobjeda i tri remija. S druge strane Sevilla je upisala drugi uzastopni poraz, te peti u zadnjih šest kola.

Za goste su zabili Mikel Vesga u 30. minuti, te Aitor Paredes u 76. minuti. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić je igrao za Sevillu od 41. minute ušavši u igru umjesto ozljeđenog Nemanje Gudelja.

Athletic je s nova tri boda skočio na treće mjesto sa 38 bodova koliko imaju Barcelona i Athletico Madrid, no Barca ima i susret manje. Sevilla je na 16. mjestu sa 16 bodova, samo jednim bodom više od zone ispadanja.

Tri boda je dohvatila i Osasuna koja je pobijedila Almeriju sa 1-0, a pogodak odluke zabio je hrvatski reprezentativac Mario Budimir u 27. minuti igre.

Bio je to njegov deveti ligaški gol ove sezone i uvjerljivo je najbolji strijelac momčadi iz Pamplone, te ukupno šesti strijelac Primere.

Hrvatski napadač je igrao do 74. minute kada ga je zamijenio Raul Garcija.

Osasuna je ovom pobjedom zadržala 12. poziciju sa 22 boda, dok je Almerija na začelju sa svega pet bodova. Na vrhu su Real Madrid i Girona sa po 48 bodova.

Kolo zatvaraju Las Palmas i Barcelona.

REZULTATI

Osasuna - Almeria          1-0 (BUDIMIR 27)
Sevilla - Athletic Bilbao  0-2 (Vesga 30, Paredes 76)
Las Palmas - Barcelona (21.30)
U srijedu:
Granada - Cadiz            2-0 (Uzuni 22, Zaragoza 70)
Celta Vigo - Betis         2-1 (Aspas 16-11m, Swedberg 90+6 / Ruibal 6)
Real Madrid - Mallorca     1-0 (Ruediger 78)
Girona - Atletico Madrid   4-3 (Valery 2, Savio 26, Blind 39, I. Martin 90+1 / Morata 14, 44, 54)