Atalanta slavila kod Genoe, sjajna asistencija Pašalića

17.11.2023., Riga, Latvija - Trening hrvatske nogometne reprezentacije uoci kvalifikacijske utakmice za UEFA EURO 2024 protiv Latvije. Mario Pasalic Photo: Ansis Ventins/PIXSELL

Ansis Ventins/PIXSELL

Uspješno su nogometaši Atalante odradili gostovanje u 24. kolu talijanske Serie A, s 4-1 su pobijedili Genou te su učvrstili četvrto mjesto na ljestvici.

Za goste je udarnoj momčadi zaigrao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je ujedno asistirao kod prvog pogotka na utakmici. Pašalić je dodao De Keteraereu koji je odlično s vrha šesnaesterca pogodio za 1-0 Atalante.

Domaćin je izjednačio u 51. minuti, a strijelac je bio Malinovskij, ali samo četiri minute kasnije opet su gosti iz Bergama poveli i taj put zabili za tri boda. Pogodak je dao Koopmeiners za četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu Atalante. Debelo u sudačkoj nadoknadi Atalanta je iz kontranapada postigla još dva pogotka, a u oba slučaja akcije je pokrenuo Pašalić. Strijelci su bili Zappacosta i Toure.

Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za goste, dok je kod domaćina Milan Badelj zamijenjen u 63. minuti.

Nogometaši Bologne ostvarili su uvjerljivu nedjeljnu pobjedu, na domaćem terenu svladali su Lecce 4-0. Manje od pola sata trebalo je Bologni za uvodna dva pogotka. Beukema je postigao prvi u petoj minuti, dok je u 27. Orsolini povećao na 2-0. Isti igrač je na startu drugog poluvremena bio strijelac za 3-0, dok je konačnih 4-0 postavio Danac Odgaard golom u 82. minuti.

Bologna se podigla na ljestvici te je trenutačno peta, dok je Lecce ostao trinaesti. Za goste iz Leccea cijelu je utakmicu odigrao hrvatski obrambeni igrač Marin Pongračić, dok je za Bolognu Nikola Moro zaigrao od 78. minute.

U dvoboju Monze i Verone nije bilo pobjednika ni pogodaka čime je Monza drugi put u nizu odigrala u Serie A 0-0 te je već deveti put remizirala ove sezone.

Na početku nedjeljnog rasporeda Fiorentina je razveselila svoje navijače uvjerljivim 5-1 slavljem protiv Frosinonea. Pet različitih strijelaca imala je Fiorentina u pobjedi, golove su dali Belotti, Ikone i Martinez u prvom te Gonzalez i Barak u drugom poluvremenu. Počasni pogodak za goste dao je Mazzitelli.

Juventus i Udinese odigrat će u ponedjeljak posljednji susret ovog kola.

Serie A, 24. kolo:

Genoa – Atalanta 1-4 (Malinovski 51 / De Ketelaere 22, Koopmeiners 55, Zappacosta 90+10, Toure 90+13)

Bologna – Lecce 4-0 (Beukema 5, Orsolini 27, 49, Odgaard 82)

Monza – Verona 0-0

Milan – Napoli (20.45 sati)

Fiorentina – Frosinone 5-1 (Belotti 16, Ikone 19, Martinez 43, Gonazelz 53, Barak 85 / Mazzitelli 66)

Subota:

Cagliari – Lazio 1-3 (Gaetano 51 / Deiola 26-ag, Immobile 49, Felipe Anderson 65)

Roma – Inter 2-4 (Mancini 28, El Shaarawy 44 / Acerbi 17, Thuram 49, Angelino 56-ag, Bastoni 90+3)

Sassuolo – Torino 1-1 (Pinamonti 5 / Zapata 9)

Petak:

Salernitana – Empoli 1-3 (Weissman 69 / Zanoli 23-ag, Niang 88-11m, Cancellieri 90+4)

1. Inter             23  19   3   1  55-12  60
2. Juventus          23  16   5   2  36-14  53
3. Milan             23  15   4   4  46-27  49
4. Atalanta          23  13   3   7  44-23  42
5. Bologna           23  10   9   4  33-22  39
6. Roma              24  11   5   8  42-30  38
7. Fiorentina        23  11   4   8  36-26  37
8. Lazio             23  11   4   8  28-24  37