Arsenal u misiji kopiranja prošle sezone: Jimenez i De Cordova-Reid na Craven Cottageu srušili Topnike

Soccer Football - Premier League - Fulham v Arsenal - Craven Cottage, London, Britain - December 31, 2023 Fulham's Raul Jimenez celebrates scoring their first goal Action Images via Reuters/Peter Cziborra NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 45 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. Photo: Peter Cziborra/REUTERS

Peter Cziborra/REUTERS

Arsenal je prošle sezone, sjetit ćete se, briljirao od početka sezone do kraja siječnja kad je, uključujući FA kup, u četiri utakmice upisao tri poraza i jedan remi a šanse za titulu potpuno je upropastio sredinom travnja kad je ušao u novu crnu rupu s nizom od tri remija i jednim porazom.

Ove sezone spomenuta crna rupa za Arsenal došla je malo ranije. Nakon još jednog sjajnog ulaska u sezonu i vodeće pozicije u poretku Premier lige, Arsenal od početka prosinca doživljava nokaut za nokautom – današnjim 2-1 porazom kod Fulhama Topnici su na samo jednoj pobjedi i ukupno pet bodova iz zadnjih šest utakmica. Gledajući zadnjih pet utakmica, samo je Brentford s pet poraza u nizu u lošijoj formi od Arsenala.

Na Craven Cottageu stvari su se za Arsenal otvorile sjajno, međutim nakon što je Bukayo Saka zabio već u petoj minuti, Raul Jimenez je na asistenciju u nedjelju odličnog Toma Cairneya izjednačio u 29. minuti. Jimenezu je ovo četvrti gol u zadnje četiri utakmice, toliko je zabio, pazite sad – u prethodnih 50 utakmica!  Za konačnih 2-1 zabio je Bobby De Cordova-Reid, reprezentativac Jamajke kojemu je ovo četvrti PL gol ove sezone najbolje se snašao u gužvi s nekoliko odbijanaca u 16 metara Arsenala.

Svašta je do kraja pokušao Mikel Arteta, izvukao je iz igre Bena Whitea i prešao na obranu s trojicom, s Takehirom Tomiyasuom na desnom stoperu, uveo je i Lea Trossarda i Reissa Nelsona ali do kraja je Fulham bio bolji. Andreas Perreira je ušao u 72. minuti i na 100 muka stavio obranu Arsenala, pogodio gredu iz slobodnog udarca i dao sjajnu loptu u prostor za Harryja Wilsona kojeg je srušio William Saliba međutim unatoč protestima trenera Marca Silve i igrača Fulhama, sudac Josh Smith Francuzu je pokazao samo žuti karton.

Fulham je ovom pobjedom izašao iz mini-krize nakon tri uzastopna poraza, s 24 boda klub iz zapadnog Londona sada je na 13. mjestu dok je Arsenal četvrti s 40 bodova, dva manje od Liverpoola koji ima utakmicu manje i Aston Ville, te Manchester Cityja koji ima 40 s utakmicom manje. Na redu su kupovi, Fulham prvo u petak u FA kupu dočekuje drugoligaša Rotherham a onda pet dana kasnije u polufinalu EFL kupa ide Liverpoolu. Arsenal u subotu u FA kupu dočekuje Liverpool a Premier ligu nastavlja 20. siječnja na svom stadionu protiv Crystal Palacea.