Arsenal bi mogao osvojiti naslov prvaka Premier lige nakon 19 godina čekanja

15.09.2015., Stadion u Maksimiru, Zagreb - Konferencija za medije Arsenal FC dan uoci utakmice 1. kola Lige prvaka GNK Dinamo - Arsenal FC. Mikel Arteta. "nPhoto: Goran Stanzl/PIXSELL

Goran Stanzl/PIXSELL

Arsenal je trenutačno glavni kandidat za osvajanje naslova prvaka engleske Premier lige.

Jedino što nije skroz poznato je hoće li momčad Mikela Artete ostati prva nakon službenog završetka ove sezone. Međutim, čini se da neiskustvo u utrci za naslov stvara trenutačno ne stvara pritisak, a njihova jučerašnja gostujuća pobjeda nad Tottenhamom od 2:0 je dodatni dokaz za to.

“U prvom poluvremenu vidjeli smo njihovu napadačku kreativnost. Pritiskali su Spurse da ih zadrže zatvorenima na njihovoj polovici i zatim kapitalizirali njihove pogreške”, istaknuo je sportski kolumnist Alan Shearer za BBC.

U drugom poluvremenu Arsenal je imao više posla u obrani. Kada je Tottenham imao priliku za pogodak, vratar Arsenala Aaron Ramsdale pokazao je svoju sjajnu izvedbu i spasio svoj sastav od primljenog pogotka.

“Stvarno sam impresioniran cijelom momčadi Arsenala. Imati osam bodova prednosti nakon 18 odigranih utakmica je sjajan uspjeh”.

Arsenal će pokušati ostati na samom vrhu, iako se stvari mogu brzo promijeniti. Dokaz tome je da je u završnici prošle sezone ostao bez plasmana među četiri najbolje momčadi i povratka u Ligu prvaka.

“Arteta ima talentiranu momčad i momčad sa stavom. Osim što njegovi igrači imaju veliku volju za pobjedom, jaki su na svakoj poziciji i nosili su se sa svakom ozljedom koju su pretrpjeli, uključujući Gabriela Jesusa koji nije igrao od Svjetskog prvenstva u Kataru”.

Put do naslova je dug, a do zadnjeg kola koje je na rasporedu krajem svibnja svašta se može dogoditi. Međutim, Arsenal trenutačno izgleda jako i ima puno samopouzdanja s obzirom na odlične rezultate koje je ostvario.

Vrijedi spomenuti kako je Arsenal svoj zadnji naslov prvaka osvojio u sezoni 2003./04. Prošlo je čak 19 godina, a ove sezone ima priliku prekinuti dugogodišnje čekanje što se prvenstva tiče.