Ansgar Knauff je još prošle sezone igrao četvrtu ligu, a sada je u dvije utakmice uništio Barcelonu

epa09890458 Eintracht's Ansgar Knauff (R) in action against FC Barcelona´s Jordi Alba (L) during the UEFA Europa League quarter final, second leg soccer match between FC Barcelona and Eintracht Frankfurt in Barcelona, Spain, 14 April 2022.  EPA/Alejandro Garcia

EPA/Alejandro Garcia

Ansgar Knauff ime je igrača za kojega je do nedavno vrlo malo ljudi znalo, međutim nakon dvije utakmice njegovog Frankfurta protiv Barcelone svaki ozbiljniji pratitelj nogometnih prilika zna za ovog Eintrachtovog bočnog igrača. Knauf je još prošle sezone igrao njemačku četvrtu ligu za drugu momčad Boriussije Dortmund, a nakon što mu je na Transfermarktu prije godinu i pol cijena bila 150 tisuća eura, sada je već na pet milijuna, s jasnom tendencijom rasta.

Knauff (20) je u prvoj utakmici protiv Barcelone zabio senzacionalan gol u remiju 1-1, da bi u uzvratu odigrao fantastičnu utakmicu u kojoj je na poziciji desnog bočnog doslovno terorizirao Jordija Albu koji je na momente izgledao bespomoćno.

Ansgar Knauff je sin Njemice i Ganca koji je nakon SVG Göttingena i Hannovera od 2016. član Borussije Dortmund. U Dortmundu se solidno razvijao, u prosincu 2020. je debitirao za seniore zaigravši od 83. minute u Ligi prvaka protiv Zenita a bio je pozivan u njemačku u-19, u 20 i u-21 selekciju. Međutim, prošle sezone u klubu kao da su izgubili vjeru u njega, u Bundesligi je odigrao tek 68 minuta pa je veliku većinu vremena, 28 utakmica, igrao za u-23 momčad u Regionalligi West, četvrtoj ligi. Ni prvi dio ove sezone nije bio za njega bolji, u pet bundesligaških utakmica skupio je 109 minuta pa je odlučio pokucati na vrata sportskog direktora Sebastiana Kehla i zatražiti posudbu.

Dogovor je brzo postignut, javilo se nekoliko klubova a mladi je igrač izabrao  Frankfurt i Knauff je otišao na 18-mjesečnu posudbu što znači da će istekom posudbe postati slobodan igrač jer mu ugovor s Dortmundom vrijedi do ljeta 2023. Ovog proljeća je već skupio 899 minuta u 12 utakmica a osim na poziciji desnog krila pokazao je sjajnu adaptaciju i na poziciju desnog bočnog igrača u formaciji 3-4-3. U dvije utakmice protiv Barcelone je doslovno briljirao. „Ansgar je sve bolji i bolji, konstantno napreduje“, kaže o svom igraču trener Frankfurta Oliver Glasner. „Sve više razumije ono što tražimo od igrača ovdje, a kao rezultat toga njegove kvalitete sve više dolaze do izražaja. Napreduje u najboljem smjeru“.