Andrej Kramarić zabio za pobjedu Hoffenheima, prvi je Hrvat s 20 golova u jednoj sezoni Bundeslige

12.10.2020., stadion Maksimir, Zagreb - Hrvatska nogometna reprezentacija odradila trening uoci utakmice s Francuskom u Ligi nacija. Andrej Kramaric

Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši Hoffenheima u posljednjem su kolu Bundeslige slavili protiv Herthe s 2:1.

Hertha je povela u 43. minuti preko Vladimíra Daride, a izjednačio je u 49. minuti Sagris Adamyan. Tri boda Hoffenheimu donio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, koji je pogodio za konačnih 2:1 u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Kramariću je ovo bio dvadeseti pogodak u sezoni. Samo gol više zabio je u sezoni 2014./15., kada je za Rijeku postigao 21 gol u jednoj polusezoni prije nego što je prešao u Leicester. Iza Lewandowskog, Haalanda i Andrea Silve, Kramarić je četvrti najbolji strijelac Bundeslige.

Kramarić je i prvi Hrvat koji je u Bundesligi zabio 20 golova u jednoj sezoni.