Ancelotti: Savršeno razumijem što može misliti Modrić kad ne igra

epa11181563 Real Madrid's Luka Modric (C) celebrates with his teammtaes after scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Sevilla FC in Madrid, Spain, 25 February 2024.  EPA/Javier Lizon

EPA/Javier Lizon

Realov trener Carlo Ancelotti rekao je u nedjelju navečer da je Luka Modrić “puno doprinio” Real Madridu u pobjedi od 1-0 nad Sevillom, a da klub u iduća četiri mjeseca “ima vremena” dogovoriti s njim eventualno produženje ugovora.

Modriću, 38-godišnjem veznom igraču, ugovor s vodećom momčadi španjolskog prvenstva istječe 30. lipnja.

Budućnost je u Modrićevim rukama, on će odlučiti što želi iduće sezone. Moramo samo pričekati njegovu odluku”, izjavio je Ancelotti na konferenciji za medije u Madridu.

Uprava Real Madrida, međutim, još uvijek nije obznanila hoće li mu ponuditi novi ugovor.

“On, Toni Kroos i Nacho Fernandez su u istoj situaciji”, rekao je Ancelotti o trojici igrača kojima istječe ugovor za četiri mjeseca.

“Klub ima dovoljno vremena za srediti to idućih mjeseci”, dodao je trener.

Ancelotti je rekao da je rješavanje situacije te trojice starijih igrača “jako komplicirano” u trenutku dok Real Madrid pomlađuje ekipu.

“Savršeno razumijem što može misliti Modrić kad ne igra jer sam ja i sam to doživio kao igrač. Unatoč tome Modrić ne izgleda poput igrača koji je ušao u 39. godinu”, izjavio je talijanski trener.

Ancelotti je u nedjelju poslao Modrića u igru u 75. minuti. Kapetan hrvatske reprezentacije zabio je šest minuta kasnije pogodak Sevilli kojim se Real Madrid učvrstio na vodećem mjestu u prvenstvu.

“Proslavili smo taj Lukin pogodak jer je to zaslužio. Zabio je sjajan pogodak i puno doprinio nakon što je ušao u igru. Jako mi je teško kada ga držim na klupi za pričuve, ali on svakodnevno pokazuje da je primjer čitavoj ekipi”, rekao je trener nakon utakmice na Santigao Bernabeu.

Modrić je ove sezone nastupio u 29 utakmica za Real Madrid i postigao dva pogotka.

Real Madrid ima 65 bodova, osam više od drugoplasirane Barcelone. Do kraja prvenstva ostalo je dvanaest utakmica.