Real se mučio sa Sevillom. Onda je ušao Modrić i zabio za pobjedu

epa11181548 Real Madrid's Luka Modric (C) celebrates after scoring the 1-0 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Sevilla FC in Madrid, Spain, 25 February 2024.  EPA/Javier Lizon

EPA/Javier Lizon

U derbiju 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Sevillu sa 1-0 golom kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića u 81. minuti.

Modrić je ušao u igru u 75. minuti umjesto Nacha Fernandeza, a šest minuta kasnije je sjajnim udarcem sa 20 metara donio pobjedu “Kraljevskom klubu”.

Bio je to njegov drugi ligaški gol ove sezone nakon što je u prosincu zabio u 4-1 pobjedi protiv Villarreala.

Real se mučio sa Sevillom cijelu utakmicu, a onda je u igru ušao Luka Modrić i fantastično pogodio za važnu pobjedu “Kraljevskog kluba” koji sada ima osam bodova više od drugoplasirane Barcelone.

Utakmica na Santiago Bernabeu je bila posebna za kapetana Seville Sergia Ramosa koji je prilikom predstavljanja dobio ovacije punog stadiona.

Jedan od najvažnijih igrača u novijoj povijesti Real Madrida vratio se na Bernabeu. Bilo je to prvi put nakon 1.456 dana da je Ramos kročio na stadion na kojem je ostavio duboki trag. Tri godine, 11 mjeseci i 24 dana prošlo je od njegovog zadnjeg nastupa na Bernabeu. Bio je to 1. ožujka 2020. u “El clasicu” protiv Barcelone.

Ramos je u dresu “Kraljevskog kluba” proveo čak 16 godina upisavši 671 utakmicu, a kao stoper je zabio 101 gol. U dresu Reala osvojio je 22 trofeja pri čemu četiri Lige prvaka, pet naslova španjolskog prvaka…

U ranije odigranom susretu Real Betis je pobijedio Athletic Bilbao sa 3-1.

Chimy Avila je doveo Betis u vodstvo u 13. minuti, a na 2-0 je povisio Yuri Berchiche pogodivši u 38. minuti vlastitu mrežu. Novi problemi za baskijski sastav stigli su u 41. minuti kada je Nico Williams “pocrvenio”.

Ipak, Athletic je s igračem manje u sedmoj minuti nadoknade smanjio rezultat, a strijelac je bio Gorka Guruzeta. U nastavku susreta gledatelji su vidjeli samo jedan gol, Johnny Cardoso je u 67. minuti pogodio za 3-1 i prvu pobjedu Betis u zadnja četiri susreta.

Betis je sada šesti sa 42 boda, Athletic peti sa sedam bodova više.

Betisovu pobjedu zasjenila je nesreća pomoćne sutkinje Guadalupe Porras, koja se u 13. minuti zabila u kameru koja se nalazila u blizini terena i pritom razbila glavu. Lice joj je bilo potpuno obliveno krvlju, a nakon liječničke pomoći na nosilima je iznesena s terena, te je zamijenjena.

Zamijenio ju je četvrti sudac Nestor Holgueras Castellanos, a španjolski mediji navode kako je sutkinja nakon utakmice hospitalizirana.

Las Palmas i Osasuna su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 49. minuti golom Unaija Garcije, a izjednačio je Kirian Rodriguez tri minute kasnije. Hrvatski reprezenativac Ante Budimir je za goste igrao do sudačke nadoknade.

Las Palmas je osmi sa 36 bodova, dok je Osasuna na 11. poziciji s tri boda manje.

Cadiz i Celta su odigrali 2-2. Gosti su imali 2-0 golovima Iaga Aspasa (11) i Willota Swedberga (58), no domaćin je uspio izjednačiti. Juanmi je u 66. smanjio na 2-1, da bi Machis u desetoj minuti nadoknade pogodio za 2-2.

Real vodi na ljestvici sa 65 bodova, Barcelona je druga 57 bodova, dok Girona na trećem mjestu ima 56 bodova, ali i susret manje.

REZULTATI:
Cadiz – Celta Vigo 2-2 (Juanmi 66, Machis 90+10 / Aspas 11, Swedberg 58)
Real Betis – Athletic Bil. 3-1 (Avila 13, Yuri 38-ag, Cardoso 67 / Guruzeta 45+7)
Las Palmas – Osasuna 1-1 (Rodriguez 52 / Garcia 49)
Real Madrid – Sevilla 1-0 (MODRĆ 81)