Ancelotti objasnio zašto protiv Las Palmasa nije bilo Modrića i Bellinghama

epa10881568 Real Madrid's Luka Modric (C) in action during the Spanish LaLiga soccer match between Atletico Madrid and Real Madrid, in Madrid, Spain, 24 September 2023.  EPA/Rodrigo Jimenez

EPA/Rodrigo Jimenez

Realov trener Carlo Ancelotti rekao je nakon pobjede od 2-0 nad Las Palmasom da nije uvodio u igru Luku Modrića i Juda Bellinghama kako bi ih odmorio za nadolazeće utakmice.

“Bili su umorni, posebno Bellingham, pa sam ih odlučio odmoriti kako bih izbjegao probleme”, izjavio je Carlo Ancelotti u srijedu na konferenciji za medije.

“Igrači jako dobro razumiju da je rotiranje bitno. Nastojao sam što bolje upravljati s momčadi, a to ću morati raditi i u nadolazećim utakmicama”, dodao je.

Ovo je bila prva utakmica u dosadašnjih sedam kola španjolskog prvenstva u kojoj 38-godišnji kapetan hrvatske reprezentacije nije odigrao ni minute. Veznjak je prije tri dana odigrao prvo poluvrijeme u porazu 1-3 kod Atletico Madrida.

“Igrači se izuzetno jako troše, ozljeđuju se u ovom razdoblju pa ću ih nastaviti rotirati do iduće reprezentativne stanke”, rekao je Ancelotti.

Dodao je da igrači još uvijek ne pružaju svoj maksimum.

Real Madrid, koji ima šest pobjeda i jedan poraz, u subotu gostuje kod vodeće momčadi prvenstva Girone. U utorak pak gostuje kod Napolija u Ligi prvaka.