Anamarija Govorčinović na SP-u u Duisburgu u B finalu kajaka jednosjeda na 500 metara

24.06.2023., Krakow, Poljska - Hrvatska kajakacica Anamarija Govorcinovic osvojila je cetvrto mjesto u finalu discipline kajak jednosjed na 500 metara na Europskim igrama u Poljskoj. Photo: Slobodan Kadic/HaloPix/PIXSELL

Najbolja hrvatska kajakašica na mirnim vodama Anamarija Govorčinović nije se uspjela probiti u A finale u olimpijskoj disciplini jednosjeda na 500 metara na Svjetskom prvenstvu u njemačkom Duisburgu, osvojivši peto mjesto u svojoj polufinalnoj skupini.

Za plasman u A finale trebalo je biti među najbrže tri, a Govorčinović je za trećeplasiranom Njemicom Pauline Jagsch zaostala za manje od pola sekunde.

Hrvatska olimpijka je prije godinu dana bila svjetska doprvakinja u ovoj disciplini, a osvojila je i broncu na dionici od 1000 m. U Duisburgu će imati još jednu priliku za plasman u A finale, na dionici od 200 m. Polufinale je na rasporedu u subotu.

U petak će se u A finale pokušati probiti najbolja hrvatska kanuistica Vanesa Tot na olimpijskoj dionici od 200 metara. Tot je još u srijedu osigurala plasman u polufinale osvojivši drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini.