ABA liga: Split došao do prve pobjede

Split, 20.10.2023 - Susret 4. kola regionalne ABA lige Split - Borac. foto / HINA/ Mario STRMOTIĆ/ ms

Košarkaši Splita došli su do prve pobjede u novoj sezoni ABA lige, svladavši u 4. kolu na Gripama čačanski Borac sa 75-61 (20-6, 16-29, 21-12, 18-14).

Odlično je momčad Slavena Rimca otvorila utakmicu, zadržala goste na samo šest koševa u prvoj četvrtini te došla do +14 (20-6) na polovici prvog poluvremena. No, Borac se oporavio od lošeg starta i već u drugoj četvrtini gotovo izbrisao cijeli zaostatak pa je Split na poluvremenu imao minimalnu prednost (36-35).

Gosti su u 25. minuti došli do jedinog izjednačenja na utakmici (44-44), ali je tada s nekoliko sjajnih poteza zabriljirao povratnik u momčad Lovro Gnjidić i pokrenuo Split prema pobjedi. “Žuti” su za zadnju četvrtinu stvorili prednost od deset koševa (57-47), a onda je u preostalih deset minuta povećali do konačnih +14 (75-61).

Najbolji igrač utakmice bio je Toni Perković koji je ubacio 21 koš uz šut 8/13. Odličan je bio i Krešimir Ljubičić sa 16 poena i sedam skokova, a 12 poena je ubacio Derek Funderburk. Gnjidić je za manje od 16 minuta ubacio tri koša, ali je imao pet asistencija.

Strijelce Borca predvodio je Aleksa Uskoković s 15 poena, a Ja’Von Franklin je spojio 13 koševa i 11 skokova.

OZNAKE: Split, košarka, aba liga