Hrvatska u finalu svjetskog prvenstva

epa06113632 Sandro Sukno (L) of Croatia is challenged by Filip Filipovic of Serbia for the ball  during the men's water polo semifinal match between Serbia and Croatia at the 17th FINA Swimming World Championships in Budapest, Hungary, 27 July 2017.  EPA/Szilard Koszticsak HUNGARY OUT

Hrvatska je s 12:11 pobijedila Srbiju u polufinalu SP-a i za zlato će u subotu za zlato igrati protiv Mađarske.

Hrvatska je nakon punih sedam godina slavila protiv aktualnog svjetskog, europskog i olimpijskog prvaka.

HRVATSKA – SRBIJA 12:11

UŽIVO:

Četvrta četvrtina:

KRAAAAJ! Hrvatska je u finalu SP-a!!!!!

8′ Srbi gube loptu i imamo napad za finale.

5′ Mandić ne zabija s igračem više i imamo napad za dva razlike.

4′ Mandić zabija. 11:11! Joković s igračem više za 12:11.

3′ GOOOOL! ANTE VUKIČEVIĆ! Hrvatska prvi put vodi večeras.

2′ Bijač brani Mitroviću s igračem više za Srbiju.

1′ Srbiji prvi napad! Prlainović sam u kontri i zabija čak svoj šesti gol. Sjajni Lončar odmah zabija za 10:10.

Treća četvrtina:

8′ Peterac za Hrvatsku u zadnjoj sekundi! Joković za 9:9!

8′ Bušlje gubi loptu, ona dolazi do Prlainovića, a ovaj s deset metara zabija čudesan gol.

7′ GOL! Ante Vukičević s igračem više. Imamo čudesnih 6 od 8 s igračem više.

7′ Četvrti gol najboljeg igrača Srbije.

6′ Izvrsna akcija Srbije i gol za 7:6, a Maro Joković pogađa za 7:7.

4′ Sukno radi čuda. Kakva finta pri udarcu i gol za 6:6.

3′ Vukičević mora vani, a Pijetlović zabija za 6:5. Joković gađa iz daljine i promašuje.

2′ Filipović pogađa vratnicu, a Lončar gubi loptu u napadu.

1′ Šetka je preplivao Ćuka i Hrvatska ima prvi napad, ali loše odigrano i lopta je za Srbiju.

Druga četvrtina:

8′ GOOOOL! U zadnjoj sekundi Sandro Sukno nevjerojatno pronalazi Bušlju, a ovaj s igračem više pogađa za 5:5.

8′ Sukno zabija krasan gol za 4:4, a Pijetlović s dva metra zakucava nakon igrača više za 5:4 za Srbiju.

6′  Fatović je dobio svoje drugo isključenje, a čudesni Andrija Prlainović odmah kažnjava i pogađa za 4:3. Strašna pogreška Hrvatske u napadu, a Bijač brani zicer Pijetloviću s tri metra.

5′ Mandić promašuje s igračem više, a Lončar radi faul u napadu.

5′ GOOOL! Golčina Bušlje iz velike daljine za 3:3.

4′ Kakav gol Lončara, šraubom.

3′ Srbi su imali tri igrača više u ovom napadu i jasno da smo primili gol. 3:1 je za Srbiju.

2′ Fantastična obrana Srbije s igračem manje. Nismo uspjeli stvoriti šansu za pravi udarac.

1′ Mitrović je dobio prvi napad za Srbiju. Buljbašić je morao vani, a Prlaionović sjajnim golom zabija za 2:1 za Srbiju.

Prva četvrtina:

8′ GOOOL! Sukno pogađa u prvi kut s igračem više.

7′ Uboviću s četiri metra brani Bijač.

6′ Uboviću s četiri metra brani Bijač.

5′! Šut Srbije pogađa vratnicu, a Garciji brani Mitrović.

4′ Sukno mora van, a Prlainović zabija krasan gol iz daljine. Srbija vodi.

3′ Opet Bijač brani! Lončar je iznudio izbačaj Ranđelovića. Izletio je i Prlainović, ali Šetka ne zabija. Imali smo dva igrača više.

2′ Ranđelović je tukao, Bijač obranio. Šteta! Šetka iz daljine u vratnicu. Odlična reakcija Bijača koji je oteo loptu na tri metra Pijetloviću. Imamo igrača više. Garcia griješi i ništa od gola.

1′ Prvi napad ide Srbiji. Rašović je dobio prvo plivanje. Odlična obrana i Hrvatska ima loptu. Šteta, Joković griješi i gubimo priliku za povesti.

HRVATSKA: Bijač, Sukno, Bušlje, Garcia, Joković, Lončar, Šetka, Macan, Fatović, Buljubašić, Vukičević, Krapić, Marcelić

SRBIJA: B. Mitrović, Jakšić, Prlainović, Aleksić, Mandić, S. Mitrović, D. Pijetlović, G. Pjetlović, Mandić, Rašović, Ranđelović, Ćuk, Ubović