WIMBLEDON Ana Konjuh prvi put u osmini finala

epa06073080 Ana Konjuh of Croatia in action against Dominika Cibulkova of Slovakia during their third round match for the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 07 July 2017.  EPA/NIC BOTHMA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh svladala je u petak u All England Clubu 8. nositeljicu Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 7-6 (3), 3-6, 6-4 i po prvi put u karijeri probila se u Wimbledonu do osmine finala.

Konjuh je do pobjede stigla zahvaljujući velikom preokretu u prvom setu, u kojem je Slovakinja vodila 5-1, a pri vodstvu 6-5 propustila je i dvije set-lopte. U ‘tie-breaku’ je naša Fed Cup reprezentativka povela 3-0, Cibulkova izjednačila na 3-3, ali je Konjuh nanizala četiri poena i stigla do prvog seta.

Scenarij je bio sličan u drugom setu, u kojem je 9. tenisačica svijeta opet stvorila dva ‘breaka’ prednosti i povela 5-2. Ana je jedan ‘break’ vratila, ali potom ponovno izgubila servis, čime je odluka o pobjednici ostavljena za treći set.

U njemu je Konjuh odjurila do vodstva 4-0 i kod 5-2 stigla do prvog servisa za pobjedu. Međutim, ostala je na nuli. No, kad je drugi put dobila priliku završiti meč na servisu, 19-godišnja Hrvatica nije ponovila pogrešku. Nakon dva sata i 36 minuta igre, na prvu meč-loptu Cibulkova je promašila retern i poslala Anu u drugi tjedan Wimbledona. Našoj je tenisači to drugi najbolji rezultat na Grand Slam turnirima. Bolja je bila jedino na prošlogodišnjem US Openu, gdje je u četvrtfinalu poražena od Čehinje Karoline Pliškove.

Konjuh u osmini finala čeka pobjednicu dvoboja Japanke Naomi Osake i peterostruke wimbledonske pobjednice, Amerikanke Venus Williams.