UŽIVO: GRIEZMANN SHOW Fancuska u finalu Europskog prvenstva!

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

UŽIVO:

90’+4 Utakmica je gotova! FRANUCSKA JE U FINALU!

90’+2 Kakva obrana Llorisa! Iz blizine je pucao Kimmich, ali Lloris se sjajno bacio i sačuvao svoju mrežu. U sljedećoj akciji Götze promašuje vrata

90’+1 Izlazi francuski heroj Antoine Griezmann, strijelac oba pogotka u polufinale, ulazi Cabaye

88′ Navijači na Velodromeu već slave, još je samo nekoliko minuta ostalo do kraja susreta

82′ Iz slobodnog udaraca ubacio je Kroos, Hoewedes plavom preko gola

79′ Velika prilika za Njemačku, ali udarac je odbijen u korner, u nastavku Mustafiju lopta prolazi preko noge. Četiri prilike zaredom Nijemaca

79′ Izlazi Schweinsteiger, ulazi mladi Sané.

77′ Nova zamjena kod Francuske – izlazi Giroud uz ovacije publike, ulazi Gignac

75′ Kante je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Draxlerom. Sa 29 metara puca Draxler, a snažan udarac odlazi malo pored vratnice

74′ Vratnica Kimmicha. Lijep udarac Nijemca, ali sreća je bila na strani domaćina

72′ GOOOOOOOL! Ponovno Griezmann, ovo je njegov šesti pogodak!! Sa braničima Njemačke poigrao se Pogba, poslao Mustafija u prazno i ubacio u peterac. Neuer izlazi s vrata, a Griezmann šalje loptu u praznu mrežu

71′ Izlazi vidno umorni Payet, ulazi Kante.

70′ Slobodni udarac za Nijemce nakon faula Sissoka nad Kroosom. Kroos je ubacio, ali Mustafi je bio u zaleđu

66′ Nijemci sve stavljaju u napad – ušao je Mario Götze, izašao Emre Can

60′ Iz igre zbog ozljede izlazi Boateng, kojeg će zamijeniti Mustafi. Još jedan veliki udarac za Nijemce

56′ Njemačka je krenula po izjednačenje, napadaju sa svih strana, ali Francuzi zasada sve uspješno izdržavaju

50′ Draxler dobiva žuti karton zbog grubog starta nad Sagnom

48′ Francuska je furiozno krenula u drugo polvrijeme, već su dva puta prijetili njemačkim vratima, ali obrana ‘Elfa’ blokirala je oba udarca

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45’+3 Kraj prvog poluvremena! Njemačka je imala veći posjed lopte, više dodavanja i više prilika, ali Francuska u svlačionicu odlazi sa prednosti od 1:0.

45′ GOOOOOOOOL! Velika gužva u šesnaestercu, Rizzoli pokazuje na bijelu točku, a Schweinsteiger je dobio i žuti karton zbog igranja rukom. Kazneni udarac izveo je Griezmann koji je nepogrešiv! Lopta u jednu, Neuer u drugu stranu

44′ Evra je dobio žuti karton

43′ Kakav bijeg Girouda! Pretrčao je francuski napadač pola igrališta, došao do kaznenog prostora, ali Höwedes je stigao blokirati njegov udarac.

42′ Griezmann ponovno prijeti, nakon kombinacije s Evrom. Njegov udarac završio je na vanjskom dijelu mreže

39′ Pogreška Matuidija, Müller je ukrao loptu, pucao prema golu, ali Lloris je ponovno obranio njegov udarac. Francuzi sve više griješe

36′ Slobodni udarac na 28 metara nakon prekršaja nad Griezmannom, prvi žuti karton na utakmici dobio je Emre Can. Udarac je izveo Paul Pogba, ali Neuer ponovno na mjestu

27′ Nova odlična obrana Llorisa – Schweinsteiger je opalio izvana, a Lloris ‘poletio’ i izbio loptu u korner.

24′ Slobodan udarac za Francuze zbog prekršaja Schweinsteigera nad Payetom. Sa 30 metara Payet je pucao, a njegov udarac završava u rukama Neuera.

21′  Nijemci traže kazneni udarac zbog prekršaja nad Kroosom, ali Rizzoli odmahuje rukom

14′ Francuska obrana je na iglama. Pokušao je Can sa ruba kaznenog prostora, Lloris uz malo muke uspijeva obraniti udarac.

13′ Müller propušta dobru priliku. Do gola su došli u tri poteza, uklizao je Müller na ubačaj Cana u petercu, ali ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. Njemački napadač još je uvijek bez pogotka na ovom EURO-u.

7′ Odlična prilika za Francusku! Griezmann je napravio ‘nered’ u šesnaestercu Nijemaca, dvojica ga nisu uspjela zaustaviti, ali Neuer je obranio udaraca opasnog Francuza

1′ Počela je utakmica!

20:59 Glavni sudac je Nicola Rizzoli iz Italije, kojem je ovo četvrta utakmica na prvenstvu

20:58 Odsvirane su nacionalne himne Francuske i Njemačke. Očekuje se početak susreta

UOČI UTAKMICE:

Od 21 sat uživo pratimo drugi polufinalni susret Europskog prvenstva u Francuskoj između domaćina i Njemačke. Susret se igra u Marseillesu. Pobjednik večerašnjeg susreta priključit će se reprezentaciji Portugala u finalu, koje je na rasporedu u nedjelju.

Večerašnji sraz Francuske i Njemačke biti će njihov 27. međusobni. Francuzi u utakmicu ulaze odlučni da prekinu seriju koja traje od 1958. godine. Od tada, naime, nisu upisali pobjedu nad Njemačkom na velikim natjecanjima.

Francuski izbornik Didier Deschamps svjestan je moći Njemačke, ali navijačima obećaje da večerašnja utakmica za ‘Elf’ neće biti šetnja. Ipak, Francuzi su u jednoj stavci u prednosti – u polufinalnu utakmicu ulaze neopterećeni žutim kartonima i ozljedama. Deschamps na raspolaganju ima sve igrače, dok je Löw ostao bez čak trojice važnih nogometaša – Mario Gomez i Sami Khedira otpali su zbog ozljeda, a Mats Hummels zbog kartona.

Izbornici su se odlučili za ove postave:

Francuska: Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny, Evra – Matuidi, Pogba – Sissoko, Griezmann, Payet – Giroud

Njemačka: Neuer – Kimmich, Hector, Höwedes, Boateng – Schweinsteiger, Can – Draxler, Özil, Kroos – Müller