KVALIFIKACIJE ZA SP: Hrvatska se ispromašivala protiv Turske (1:1)

05.09.2016., Zagreb - Kvalifikacijska utakmica Hrvatska - Turska za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji. Ivan Rakitic.

Na startu kvalifikacija za SP 2018. nogometna reprezentacija Hrvatske u ponedjeljak je u Zagrebu protiv Turske odigrala 1-1.

Za Hrvatsku strijelac je bio Rakitić u 44. minuti iz penala, kojeg je izborio Modrić. Turci su u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremana izjednačili iz slobodnog udarca. Calhanoglu je pucao sa 25 metara, lopta je okrznula Perišića, promijenila je smjer i završila u mreži.

U preostalim susretima kvalifikacijske skupine I Finska i Kosovo su odigrali 1-1, a Ukrajina i Island također 1-1.

Zbog kazne utakmica je na stadionu Maksimir odigrana pred praznim tribinama. Sljedeću utakmicu u kvalifikacijama za SP 2018. Hrvatska igra 6. listopada u Skadru protiv Kosova.(Hina)

Tijek utakmice

HRVATSKA – TURSKA 1:1

90+2 Badelj je sjajno prošao kroz 16-erac i došao u fantastičnu priliku, no Bababcan se ispriječio i obranio njegov pokušaj.

90′ Još šest minuta sudačke nadoknade

81′ Modrić je izvozao nekoliko turskih igrača, lopta se odbila do Kalinića koji puca iz okreta ali u blok

74′ Odličan ubačaj Ćorluke, Pjaca je u naletu pucao glavom, a Babacan odlično obranio najbolju priliku Hrvatske u drugom poluvremenu.

69′ Pjaca i Mandžukić odigrali su sjanu akciju. Nakon nje je Pjaca pucao iskosa s desetak metara. Lopta odlazi u blok.

65′ Oštar ubačaj u kezneni prostor Turske nakon kojeg u posljednji trenutak loptu s glave Mandžukića skida kapetan Turske

63′ Umjesto Rakitića u igru ulazi Brozović

56′ Perišić je ubacio, Rakitić igrao glavom. Mandžo nije uspio dobro zahvatiti loptu na drugoj stativi.

52′ Mijenja Terim, Kaan Ayhan je izašao zbog grčeva, u igri je Ahmet Calik.

50′ Tosun je opalio s 20-ak metara no Kalinić je to jako dobro obranio.

46′ Početak drugog dijela utakmice

Kraj prvog poluvremena

45’+2 Gol za Tursku u zadnjim sekundama prvog dijela! Calhanoglu je izveo slobodan udarac s više od 25 metara, lopta je pogodila Perišića u živom zidu i prevarila Kalinića za 1-1.

43′ GOOOOL  Ivan Rakitić zabio je za vodstvo Hrvatske iz jedanaesterca

42′ Modrić se zabio u kazneni prostor, opalio nekoliko lažnjaka, a onda ga tamo ruši jedan od braniča

39′ Dobra reakcija Kalinića

31′ Rakitić je htio dodati za Vrsaljka, lopta se odbila od turskog igrača do Perišića On je pucao iz prve pokušavši uhvatiti Babacana na krivoj nozi i pogodio gredu.

22 Perišić je ubacio u šesnaesterac, a udarac Pjace glavom odsjeo je na gredi

15′ Modrić je ukrao jednu loptu na centru, sjurio se prema vratima Turske, pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pored gola

11′ Prilika za Hrvatsku! Vrsaljko je ubacio, Mandžo pogodio gredu, a Pjaca iz blizine pucao visoko preko gola.

7′ Yokuşlu je pucao glavom nakon ubačaja s desne strane, a lopta je otišla preko gola.

3′ Turska je umalo povela. Emre Mor je pobjegao po desnoj strani, ušao u sredinu i pucao s vrha 16-erca pored vratiju.

1′ Počela je utakmica između Hrvatske i Turske na praznom Maksimiru.

0′ Turska: Volkan Babacan – Özbayraklı, Aziz, Topal, Köybaşı – Tufan, Yokuşlu, Emre Mor, Çalhanoğlu, Ayhan – Tosun

0′ Hrvatska: Kalinić – Vrsaljko, Ćorluka, Vida, Strinić – Badelj, Modrić, Pjaca, Perišić, Rakitić – Mandžukić.