UŽIVO Hrvatska – Švedska: Kauboji razoružani

Split, 16.01.2018 - Utakmica 3. kola A skupine Europskog prvenstva za rukometa¹e izmeðu Hrvatske  i ©vedske. Na slici Mamiæ Marko i Zachrisson Mattias.
foto HINA/ Mario STRMOTIÆ /ms

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u trećem kolu Skupine A Europskog prvenstva od Švedske i u drugi krug prenijet će samo dva boda. Švedska je večeras jednostavno bila bolja, utrpala je čak 35 golova i zasluženo došla do pobjede. Hrvatska je bila jako loša u obrani, vratari nisu imali svoj dan i poraz od četiri razlike na koncu je i podnošljiv jer je u nekim trenucima Švedska imala i devet golova viška.

Praktički od početka susreta Šveđani su bili bolji i raspoloženiji. Već nakon desetak minuta imali su tri pogotka viška, nakon čega je njihova prednost samo rasla do posljednjih desetak minuta. U završnici su kauboji uspjeli smanjiti prednost, ali niti u jednom trenutku nisu ugrozili pobjedu vikinga.

Slijede susreti protiv Bjelorusije, Norveške i Francuske i za prolaz u polufinale vjerojatno će trebati sve tri pobjede.

KRAJ – 31:35

57′ – 28:34 Šveđani iz kontre zabijaju na prazan gol, sada je gotovo

56′ – 28:33 Kopljar iz polukontre s desnog krila zabija za “minus 5”

55′ – 27:33 Čupić sa sedam metara zabija, ali vremena je sve manje

51′ – 24:31 Karačić iz kontre pogađa prazan gol

50′ – 23:31 Čupić sa 7 metara smanjuje na “minus 7”, ali Šveđani odmah uzvraćaju

46′ – 21:28 Jeppsson zabija malo pred pasivni napad

45′ – 21:27 Mandalinić zabija iz vana pa Štrlek iz kontre. Evo nade za Hrvatsku! Prethodno je bilo i “minus 9”

40′ – 16:24 Šveđani zabijaju iz vana, Hrvatska tone sve više

34′ – 13:20 Ista priča u nastavku, Šveđani lakoćom zabijaju, kauboji bez ideje

POLUVRIJEME – 12:17

29′ – 12:17 Karačić “iz zgloba” zabija i vraća na “minus 5”

28′ – 11:17 Prvo Jakobsson zabija sa deset metara, potom Zachrisson iz kontre

27′ – 11:15 Horvat smanjuje, opet iz sedmerca

26′ – 10:15 Šveđani opet zabijaju dva za redom, drugi sa 7 metara i opet imaju pet golova viška

24′ – 10:13 Brza lopta s lijeve strane do Kopljara koji zabija, Hrvatska opet hvata priključak

23′ – 9:13 Čupić s krila završava lijepu akciju, u međuvremenu su Šveđani dobili još jedno isključenje

21′ – 8:13 Sad Šveđani imaju igrača više, ali oni to koriste

20′ – 8:12 Ali Hrvatska nije ušla u pravi ritam, s igračem više kauboji gube loptu a Šveđani iz kontre odlaze na opet velikih “plus 4”

18′ – 8:10 Karačić iz polukontre nakon što je Pešić skinuo zicer diže publiku na noge a Šveđani zovu “time out”

17′ – 7:10 Kaubojima su teške ruke, u kontranapadu dva promašaja pa izboren sedmerac kojeg je realizirao Horvat

16′ – 6:10 Jeppson iz teške situacije zabija iz vana, uzvraća Musa s crte

14′ – 5:9 Nakon skoro psam minuta bez gola, Horvat sa 7 metara smanjuje zaostatak

13′ – 4:9 Čupić promašuje sedmerac, iza toga Ekberg od poda zabija pored Stevanovića koji nije uspio regirati. Potom kontra i Švedska odlazi na velikih “plus 5”

10′ – 4:7 Loš početak Hrvatske, Ekberg pa Lagergren odvode vikinge na “plus 3”. Červar zove “time out”

8′ – 4:5 Švedska povezuje dva gola, Ekberg iz kontre zabija za prednost

7′ – 4:3 Stepančić u naletu, zabija bez problema

5′ – 3:3 Čupić iz sedmerca lobom dovodi Hrvatsku ponovo do izjednačenja

3′ – 2:2 Buran početak, dva isključenja, po jedno sa svake strane i dva gola

U trećem kolu skupine A Europskog prvenstva od 20.30 sati hrvatski rukometaši igraju protiv Švedske. Po povijesnim uspjesima, međunarodnom renomeu, ali i trenutačnoj kvaliteti, Švedska je najjači suparnik u skupini.

Skandinavci su iznenađujuće poraženi u prvom kolu od Islanda, ali to ne smije zavarati. Večeras se očekuje teška i neizvjesna utakmica. U odnosu na početak turnira, izbornik Lino Červar napravio je dvije izmjene. Na jednu je bio primoran zbog ozljede Domagoja Duvnjaka, kojeg je zamijenio Denis Buntić, a na drugu, na vratima, se odlučio – umjesto Mirka Alilovića u ekipu ulazi Ivan Pešić. Prvi vratar trebao bi biti protiv Islanda sjajni Ivan Stevanović.

Hrvatska je osigurala plasman u drugi krug, koji se igra od 18. do 22. siječnja u Zagrebu. No pitanje je s koliko bodova, dva ili četiri. U slučaju pobjede večeras, kauboji bi u Zagreb nosili maksimalna četiri boda, što bi bio vrlo značajan korak prema polufinalu.