PALA CRNA GORA Hrvatska sutra u derbiju protiv Španjolske

U 3. kolu Eurobasketa Hrvatska protiv Crne Gore igra prvi pravi meč na turniru. Hrvatska ima 10 koševa razlike na ulazu u zadnju četvrtinu.

Momčad Ace Petrovića nakon pobjeda nad Mađarskom (67:58) te Rumunjskom (74:58) sprema se za najopasnijeg protivnika do sada.

Đetići jesu razbijeni od Španjolske (99:60), ali su zato lako dobili Mađare (72:48) i pokazali kvalitetu zbog koje Hrvatska mora biti oprezna u Cluju.

UŽIVO:

HRVATSKA – CRNA GORA 76:72

Četvrta četvrtina:
10′ Dario promašuje prvo bacanje, ali 10.6 sekundi do kraja pogađa drugo i imamo +4.
10′ Ivanović je promašio za tri i Dubljević radi faul na Simonu.
10′ Nakon kaosa na parketu nije se znalo čija je lopta. Suci su svirali mrtvu, a onda ide Crnoj Gori.
10′ Bravo Dario! Koš za +3!
10′ Rice nas ubija. 7:0 Ricea i samo je +1!
9′ U napadu opet ništa. i Ukić radi na Riceu faul. Zabija oba bacanja i samo plus tri.
8′ Nevjerojatno! Trica Ricea uz faul. Samo je pet razlike za nas.
7′ Vučević za -7, a Palninić nakon super akcije vraća na 9.
6′ Bravo Roko! Trica za +9!
5′ Ne igramo dobro u napadu, a pod košem Dubljevića ne možemo čuvati.
 4′ Bravo Bojane! Koš za 9 razlike, a onda Bojan i za 11.
3′ Odlična blokada Bendera, a naš napad je posve stao.
2′ Trica Ricea, naši promašuju tri napada.
1′ Bravo Bender. Zabija za 12 razlike.
Treća četvrtina:
10′ Rice pogađa jedno, ali Crna Gora ima novi napad. Srećom Ivanović promašuje.
10′ Popović ne može u obrani čuvati Ricea i nakon asista Dubljević ide na liniju bacanja i zabija jedno.
8′ Đurišić zabija otvorenu tricu za -8. Dario je sjajno iznudio faul i ide na liniju slobodnih. Pogađa oba.
7′ Žorić  pogađa jedno bacanje.
6′ Prvi poeni za Simona, ali Rice je proigrao.
5′ Sjajan pas Popovića za Žorića i imamo 12 razlike. Dubljević pogađa oba bacanja.
4′ Bravo Dario. Deveti koš Šarića. Vučević se razigrao i eto Crne Gore opet na -10.
3′ Barović preko Šarića. Sve u nastavku su zabili na isti način – iz reketa. Ponovno na isti način Rice.
2′ Rice je sjajno prošao i položio. Ali Tomas trica! Vučević iz odbijanca pogađa.
1′ Crna Gora ima prvi napad u nastavku. Vučević lijepčo protiv Planinića. Bravo Roko. Trica!

Druga četvrtina:
10′ Crna Gora je pala i opet odlazimo na solidnu prednost uoči drugog poluvremena.
8′ Rice je zabio jedno bacanje, Bojan oba za novih +5. Šarić probija Ricea i polaže za 38:31.
8′ Jako čudna utakmica. Igra se na ”refule” i sad smo mi ti koji dižemo prednost i koristimo neshvatljive greške Crnogoraca. Dubljević igra sjajno i snagom i tehnikom nam zabija koš.
7′ Sreća da su suci dali Tanjeviću namjernu pa je Bojan zabio oba i imamo napad.
6′ Raspala nam se igra. Prestatični smo u napadu.
5′ Tomas pogađa jedno bacanje. Četiri bacanja smo promašili u 15 minuta.
4′ Bravo Tomas. Nova trica! Crna Gora dominira u skoku. Mihailović probija i zabija. Imamo samo tri koša viška.
2′ Planiniću je lopta izcurila iz obruča. Crna Gora dominira u skoku i opet iz novog napada zabija.
1′ Nova trica Dubljevića i evo Crne Gore na samo -5. Pogreška u napadu i dobar potez Crne Gore i samo je +3. Sreća, Šarić zabija tricu.
Prva četvrtina:
10′ ŠTETA! Kako glupo primljena trica. U zadnjim sekundama prve četvrtine Crna Gora je uhvatila tri lopte pod našim košem i u zadnjoj sekundi Dubljević pogađa tricu iz teške situacije.
10′ Pavličević pgađa tricu, ali i Bender uzvraća na isti način.
9′ Bender promašuje oba bacanja.
7′ Dubljević zabija oba bacanja za 21:9. Bojan griješi u napadu i Vučević iz popravnog pogađa za 21:11.
6′ Šehović promašuje tricu, Popović ju pogađa za 21:7!
5′ Prvi poeni za Crnu Goru i trica Ricea! Treća trica Bojana za 18:3! Barović ipak zabija pod košem.
4′ Tomas igra briljantno. Super asist za Planinića kojeg Šehović ne može čuvati i radi faul. Planinić s linije slobodnih pogađa oba. Imamo 12:0!!! Nova obrana i nova trica Bojana i vodimo 15:0!!!
3′ Nova vrhunska obrana i imamo napad.
2′ Namjerna osobna za Vučevića. Tomas igra fantastičnu obranu. Zabio je oba  bacanja i imamo 7:0. Trica Bojana za 10:0.
1′ Prvi napad je za Crnu Goru. Vučević promašuje i imamo prvi napad. Nakon lijepe asistenciej Planinića, Roko zabija za našu prvu prednost. Obrana odlična i na Tomasu je faul. Marko će na bacanja. Trica Bojana za Bojana i 5:0.
HRVATSKA: Šarić, Planinić, Tomas, Ukić, Bogdanović.
CRNA GORA: Vučević, Barović, Đurišić, Rice, Šehović.