Drugi put u posljednje tri sezone u finalu Lige prvaka igrat će Real i Atletico Madrid.

Realu će ovo biti čak 14. finale, dok je Atletico do sada dva puta bio u finalu i oba puta je izgubio, od Bayerna (1974.) i Reala (2014.)

REAL MADRID – ATLETICO MADRID 1:1

REAL MADRID: Navas – Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo – Casemiro, Kroos, Modrić – Bale, Ronaldo, Benzema

ATLETICO MADRID: Oblak – Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luis – Saul, Gabi, Augusto, Koke – Griezmann, Torres

Kraj produžetaka, sljede jedanaesterci

120′ –  Carrasco izlazi iz igre zbog ozljede

117′ – Koke izašao, Thomas ulazi u igru.

111′ – Slobodni udarac za Real na 30 metara, loš udarac Ronalda

108′ – Izlazi Felipe Luis, a ulazi Lucas

107′ – Na početku drugog produžetka Modrić se srušio na travnjaku i primio za mišić

105′ – Kraj prvog produžetka

100′ – Savić blokira udarac Balea s ruba kaznenog prostora.

94′ – Obrana Oblaka. Ronaldo je pucao glavom, lopta se od Filipea Luisa odbila ravno u ruke  vratara.

93′ – Danilo dobija žuti karton zbog rušenja Carrasca.

90′ – Produžeci!
90′ – Propala posljednja prilika u regularnom dijelu utakmice, Modrić je loše ubacio iz slobodnjaka.

90+1′ – 3 minute sudačke nadoknade

86′ – Još jedan promašaj Reala. Bale ne pogađa glavom

83′ – Torresov udarac otišao je pored vratnice

80′ – GOOOL! Nakon asistencije Juanfrana zabio je Carrasco za 1:1

76′ – Lucas Vazquez ulazi, izlazi Benzema.

72′ – Kroos izlazi, Isco ulazi

70′ – Prilika za Real. Udarac Benzeme, nakon proigravanja Modrića, zaustavlja Oblak.

67′ – Real je imao slobodan udarac no udarac Balea završio je u živom zidu

61′ –  Torres je zaradio žuti karton

58′ – Sjajan udarac Nigueza no on odlazi pored gola.

50′ – Carvajal izlazi, ulazi Danilo

48′ – Jedanaesterac za Atletico Madrid, Griezmann je pogodio prečku, Atletico nije uspio izjednačiti.

46′ – Započelo je drugo poluvrijeme. Izmjena kod Atletica, ušao je Carrasco umjesto Fernándeza.

45′ plus minuta nadoknade, kraj prvog poluvremena.

42′ – Prilika za Atletico, Griezmann je na rubu šesnaesterca, gađa lijevu stranu gola, lopta prolazi pored stative.

35′ – Griezmann puca, no preblago je to za Keylora Navasa

33′ – Real je imao priliku za kontru, Benzema je dobro probio Godina, no njegov ubačaj odbio je Oblak.

29′ – Atletico je pritisnuo, Koke je oštro centrirao na drugu stativu, ali lopta je prošla pored desne vratnice.

21′ – Pokušaj Atletica, Juanfran je opalio s dvadesetak metara, ali nije bila prijetnja za Keylora Navasa.

15′ – GOOOL! Real vodi 1:0, Gol je zabio Sergio Ramos.

6′Prilika Reala i obrana Oblaka. Slobodni udarac je s desne strane iskosa izveo Gareth Bale, lopta je išla oštro u sredinu gola. Casemiro ju je dirao na dva metra od gol-crte, a Oblak i obranio. Fantastično!

1′ – Počela je utakmica. Luka Modrić starta u prvoj postavi, Matea Kovačića nema ni na klupi.