U-21 Hrvatska na krilima Pavičića i Perice do nove pobjede u kvalifkacijama za EURO

HINA/ Denis CERIĆ

Mladi hrvatski reprezentativci do 21 godine svladali su u ponedjeljak u Zaprešiću mlade Estonce sa 2:1 u kvalifikacijskom dvoboju Skupine 6 za odlazak na Europsko prvenstvo.

Pavičić je doveo Hrvatsku u vodstvo u petoj minuti, povisio je Perica u 42. nakon nerealiziranog kaznenog udarca natrčao je na odbijenu loptu i pogodio, a za goste je pogodak postigao Kirss u 53. minuti susreta. Izabranici Nenada Gračana su, nakon senzacionalne pobjede protiv favoriziranih Španjolaca, večeras upisali nova tri boda i ostali vodeća momčad skupine.

Hrvatska je prva na ljestvici sa 18 bodova iz sedam utakmica, druga je Švedska s 13 bodova iz pet utakmica, slijedi Španjolska s 13 bodova iz šest utakmica. Gruzija ima 9, Estonija 4 boda, a posljednji je San Marino sa samo jednim bodom iz osam odigranih utakmica.