SP PLIVANJE Sever izborio polufinale, Samardžić ostala bez finala

HINA/ Damir SENÈAR /ds

Hrvatski plivač Mislav Sever plasirao se u polufinale utrke na 50 m slobodno na svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u kanadskom Windsoru, dok je Matea Samardžić ostala bez plasmana u finale na 200 m leđno.

Sever, koji je član riječkog Primorja osvojio je 12. mjesto u kvalifikacijama na 50 m slobodno s rezultatom 21,63.

Sever je normu za SP isplivao na Grand Prixu Jadrana u Splitu gdje je plivao 21,69, a sada je svoj osobni rekord popravio za šest stotinki sekunde. Hrvatski rekord Duje Draganje iz 2009. (20,70) za sada je još uvijek nedostižan.

U kvalifikacijama je nastupilo čak 138 plivača, a najbolje vrijeme imao je Rus Vladimir Morozov – 21,27.

Nažalost, Matea Samardžić nije uspjelo izboriti plasman u finale utrke na 200 leđno, discipline u kojoj je prošle godine osvojila broncu na europskom prvenstvu, a ove izborila plasman u polufinale olimpijskih igara u Rio de Janeiru.

Plivačica splitskog Mornara osvojila je 19. mjesto s rezultatom 2:07.70 dok je za finale trebalo plivati dvije sekunde brže.

S prvim rezultatom u finale se plasirala Ukrajinka Darina Zevina (2:02.87) ispred Mađarice Katinke Hosszu (2:03.39) koja je u Windsoru već osvojila tri zlata.

Ante Lončar, član riječkog Primorja je na 50 m leđno osvojio je 30. mjesto s rezultatom 24,74. U polufinale se ulazilo s vremenom 23,98, a najbolji rezultat u kvalifikacijama imao je Japanac Junya Koga koji je isplivao rezultat 22,93.