PRIMERA Barcelona slavila s 2:0 protiv Levantea, Messiju poništena dva gola

EPA/Juan Carlos Cardenas

Nogometaši Barcelone svladali su u nedjelju Levante sa 2:0 u sklopu 23. kola španjolske Primere.

Katalonci su u prednost došli u 21. minuti autogolom Davida Navarra. Levante se hrabro držao i imao nekoliko odličnih prilika, ali one opasnije ‘neutralizirao’ je Bravo na vratima Barcelone. Konačnih 2:0 postavio je Luis Suarez u drugoj miinuti sudačke nadoknade.

Dodajmo i kako su suci poništili čak dva gola Argentincu Leu Messiju. Već u trećoj minuti Messi je fantastično izbjegao zaleđe i postigao pogodak, ali sudac je odlučio kako se radi o zaleđu. Velika pogreška ‘ljudi u crnom’. Drugi poništeni pogodak dogodio se u 54. minuti, ali danas nesuđeni strijelac Messi doista je i bio u zaleđu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Barcelonu je igrao do 68. minute, kada ga je zamijenio Sergio Busquets. Rakitić je imao 33 dodavanja, i jednu izglednu priliku za pogodak, ali nije ga postigao. Od 12 duela u kojima se našao, osvojio ih je 10, a pretrpio je dva prekršaja. Oduzeo je sedam lopti, te presjekao dvije.

Danas se još sastaju Betis i Valencija (16 sati), Celta i Sevilla (18:15 sati) te Grnada i Real Madrid (20:30 sati). 23. kolo sutra zatvaraju Espanyol i Real Sociedad.

Barcelona je ostala vodeća momčad lige s 54 boda, slijedi Atletico Madrid s tri boda manje. Levante je posljednji sa 17 bodova iz 23 utakmice.