PRIMERA Atletico remizirao, Vrsaljku 90 minuta, pobjeda Seville

epa05696764 Atletico Madrid's midfielder Jorge 'Koke' Resurreccion (L) jubilates with his team mate, Croatian defender Sime Vrsaljko (L) his goal against UD Las Palmas during their 16th King's Cup round first leg math played at Gran Canaria's stadium in Las Palmas de Gran Canaria, Canary Islands, Spain on 03 January 2017.  EPA/ANGEL MEDINA G

Nogometaši Atletico Madrida upisali su u nedjelju remi (2:2) protiv Athletic Bilbaa u utakmici 19. kola španjolske Primere.

Poveli su Madriđani već u trećoj minuti kada je Koke iskoristio asistenciju Felipe Luiza, a na kraju prvog poluvremena (42. minuta) izjednačio je Inigo Lekue. Athletic je stigao i do vodstva u 56. minuti preko Oscara de Marcosa, a bod Atleticu donio je Antoine Griezmann u 80. minuti susreta.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za Atletico. Madridska momčad ostala je četvrta sa 35 bodova, 8 manje od vodećeg Reala, a Athletic je sedmi sa 29 bodova.

U prvoj današnjoj utakmici Sevilla je slavila protiv Osasune sa 4:3 i došla na bod zaostatka za Realom. Dva gola za Sevillu postigao je Iborra, a po jedan Vauquez i Sarabia. Iborra se upisao u strijelce i za Osasunu, postigavši autogol, a precizni su bili i Sergio Leon te Kenan Kodro.