OI HRVANJE Štefanek donio Srbiji prvo zlato u Riju

EPA/SERGEI ILNITSKY

Armenac Artur Aleksanjan osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u hrvanju grčko-rimskim stilom u kategoriji do 98 kilograma u Rio de Janeiru, dok je najbolji u kategoriji do 66 kilograma bio srpski reprezentativac Davor Štefanek.

Aleksanjan, koji je prije četiri godine u Londonu osvojio broncu, tako je naslovu svjetskog prvaka dodao i olimpijski, on je u finalu sa 3-0 bio uspješniji od Kubanca Yasmanyja Cabrere koji je osvojio srebro, dok su do bronci stigli branitelj naslova iz Londona Iranac Ghasem Gholamreza Rezaei i Turčin Cenk Ildem.

Tridesetogodišnji Štefanek osigurao je prvu medalju za Srbiju u Riju i odmah je to bilo zlato. Aktualni svjetski doprvak u ovoj kategoriji i svjetski prvak iz 2014. do uspjeha karijere stigao je svladavši u finalu Armenca Migrana Arutjunjana.

Bronce u kategoriji do 66kg osvojili su Azer Rasul Čunajev i Gruzijac Šmagi Bolkvadze.