KVALIFIKACIJE ZA SP 2018: Brazil uvjerljiv protiv Argentine

epa05626111 Brazil's Marcelo (L) in action against Argentina's Lionel Messi during their FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match at Mineirao Stadium in Belo Horizonte, Brazil, 10 November 2016.  EPA/FERNANDO BIZERRA

Nogometna reprezentacija Brazila je jučer u kvalifikacijama za SP 2018. uvjerljivo pobijedila Argentinu sa 3-0, a Urugvaj je bio bolji od Ekvadora sa 2-1 i zahvaljujući tome obje su se reprezentacije značajno odvojile na ljestvici južnoameričkih kvalifikacija od ostatka.

U Superclasicu, kako se naziva sraz Brazila i Argentine, Lionel Messi  je ostao u sjeni svog suigrača iz Barcelone Neymar koji je bio i jedan kod strijelaca. Neymar je mrežu argentinskog vratara zatresao u 45. minuti i to mu je 50. gol za reprezentaciju za koju je odigrao 74 utakmice u samo 24 godine. Prije njega je Brazil u vodstvo doveo Cutinho u 24. minuti, a Paulinho je zaključio pobjedu u 59. minuti.

Dolazak izbornika Titea na klupu Seleçaoa u srpnju promijenilo je Neymara i suigrače koji su ostvarili petu pobjedu u nizu, a u utorak ih čeka Peru koji je osmi na ljestvici.

Nakon jučerašnjih kvalifikacijskih utakmica, Brazil je prvi na ljestvici sa 24 bodova, dok je Argentina tek na šestom mjestu sa 16 bodova. Samo prve četiri reprezentacije izravno idu na SP koje će se 2018. održavati u Rusiji, a petoplasirana reprezentacija ide u doigravanje.

Argentina u utorak igra protiv Kolumbije u San Juanu.

Urugvaj jedini prati Brazil bez većih problema, oni su nakon jučerašnje pobjede od 2-1 nad Ekvadorom (četvrti na ljestvici sa 17 bodova) drugi na ljestvici sa bodom manje od Brazila.

Kolumbija, koja je trećeplasirana sa 18 bodova i Čile na petom mjestu sa 17 bodova odigrali su neodlučeno 0-0.

Venezuela je ostvarila svoju prvu pobjedu u kvalifikacijama svladavši uvjerljivo Boliviju sa 5-0, a Josef Martinez je upisao hat trick (11, 67, 70).

Rezultati 11. kola južnoameričkih kvalifikacija:

Kolumbija - Čile 0-0

Urugvaj - Ekvador 2-1 (Coates (12), Rolan (45)/Caicedo (44))

Peru - Paragvaj 4-1 (Ramos (48), Flores (71), Cueva (78), Benitez (c.s.c. 84)/ Riveros (9))

Venezuela - Bolivija 5-0 (Koufatti (3), Martinez (11, 67, 70), Otero (75))

Brazil - Argentina 3-0 (Coutinho (25), Neymar (45), Paulinho (59))

Ljestvica: Pts J G N P bp bc dif