Zubac standardno dobar u pobjedi Clippersa nad Portlandom, Šarić bez minutaže u porazu od Indiane

Portland Trail Blazers center Duop Reath, left, shoots the ball over Los Angeles Clippers center Ivica Zubac, right, during the first half of an NBA basketball game in Portland, Ore., Friday, March 22, 2024. (AP Photo/Steve Dykes)

(AP Photo/Steve Dykes

Ivica Zubac odigrao je još jednu vrlo učinkovitu utakmicu za LA Clipperse, u gostujućoj pobjedi 125-117 nad Portlandom za 18 minuta u igri ubacio je šest koševa (3/3) uz osam skokova, po jednu asistenciju i blokadu ali i tri izgubljene lopte. Razlog zašto nije igrao više, osim u činjenici da nije bilo potrebe jer su Clippersi kroz veći dio utakmice imali prednost koja se kretala između 20 i 25 koševa prednosti, vjerojatno je to što je brzo skupio pet prekršaja.

Clipperse je u drugoj pobjedi nad Trailblazersima u samo tri dana predvodio Paul George s 31 košem (4/8 za tri), četiri skoka i tri asistencije, Kawhi Leonard je bio na 20 koševa (9/15), James Harden je imao 15 koševa (5/13), pet skokova i deset asistencija. Za Portland rookie Scoot Henderson je imao 24 koša (8/18) i deset asistencija. Clippersi su s omjerom 44-25 četvrti na zapadu, s četiri pobjede manje od trećeplasirane Minnesote, dok je Portland predzadnji na zapadu s 19-51.

Golden State je kod kuće s 123-111 izgubio od Indiane a Dario Šarić je još jednom ostao na klupi. Trener Steve Kerr, očito je, na njega više ozbiljno ne računa, čak ni u utakmicama kad njegovoj momčadi ne ide dobro. Steph Curry je imao jedan od oni svojih dana kada igra privatnu utakmicu, za tri je šutirao 6/18, ni Klay Thompson s 3/10 nije bilo daleko. Njih su dvojica zabili 25 odnosno 17 koševa, cijela momčad je za tri imala šut 15/48. Za Pacerse Tyrese Haliburton je imao 26 koševa (9/18) i 11 asistencija, Pascal Siakam 25 koševa (11/17), 16 skokova i šest asistencija. Indiana je s 40-31 šesta na istoku, Golden State s 36-33 deseti na zapadu, točno na granici ulaska u play-in, s dvije pobjede više od Houstona.