Zubac odličan u pobjedi nad Lakersima, Dallas pobijedio Sacramento i vratio nade u play-in

Apr 5, 2023; Los Angeles, California, USA; LA Clippers center Ivica Zubac (40) shoots the ball against Los Angeles Lakers forward Wenyen Gabriel (35) in the first half at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports Photo: Kirby Lee/REUTERS

Kirby Lee/REUTERS

U nedjelju će se odigrati zadnje utakmice regularnog dijela NBA sezone, klubovima je ostalo za odigrali dvije do tri utakmice i iako je još uvijek dosta pozicija za play-off i play-in otvoreno, neke pojedinosti su već poznate.

Sinoćnjom 105-92 pobjedom nad Chicagom Milwaukee je igrajući bez Giannisa Antetokounmpa došao do omjera 58-22 i dvije utakmice prije kraja osigurao najbolji omjer u ligi. Bobby Portis zabio je 27 koševa (9/18) uz 13 skokova a Brook Lopez 26 (10/19) uz sedam skokova za Buckse, dok je za Bullse Nikola Vučević imao 21 koš (9/21) i 11 skokova.

Clippersi su s 125-118 pobijedili Lakerse i s 42-38 dohvatili diobu petog mjesta Zapada, dok su LeBron i društvo s 41-39 uz New Orleans na diobi sedmog mjesta koje donosi play-in. Norman Powell je zabio 27 koševa (8/15), Kawhi Leonard 25 (9/17) a Ivica Zubac 17 (6/10) uz 13 skokova za Cliperse koji su bili dominantni kroz cijelu utakmicu, početkom treće četvrtine bili su na +24. Za Lakerse LeBron James 33 koša (13/20), osam skokova i sedam asistencija, Austin Reeves 20 (6/11), Anthony Davis 17 (7/14) i 11 skokova.

Dallas se pobjedom 123-119 izjednačio sa Oklahomom (38-42)  na desetom mjestu Zapada, zadnjem koje vodi u play-in turnir međutim Thunder je i dalje u prednosti jer ima bolji međusobni omjer. Kingsi su početkom drugog poluvremena bili na +13 ali Mavericksi su se vratili u igru najviše zahvaljujući Kyrieu Irvingu koji je 19 od svojeg 31 koša zabio u zadnjoj četvrtini, on i Christian Wood s 12 koševa bili su jedini strijelci Dallasa u zadnjih 12 minuta. Irving je uz šut 12/23 imao i osam asistencija. Luka Dončić je upisao 29 koševa (9/19), 10 skokova i šest asistencija, Tim Hardaway 24 koša (5/8 za tri). Kod Sacramenta najbolji De’Aaron Fox s 28 koševa (10/26) i osam asistencija, Domantas Sabonis 19 koševa (8/11) i po 11 skokova i asistencija.