Zubac i Šarić zapaženi u pobjedama Clippersa i Golden Statea, poraz Detroita bez ozlijeđenog Bogdanovića

Jan 12, 2024; Chicago, Illinois, USA; Golden State Warriors forward Dario Saric (20) drives against Chicago Bulls forward DeMar DeRozan (11) during the first half at United Center. Mandatory Credit: Kamil Krzaczynski-USA TODAY Sports Photo: KAMIL KRZACZYNSKI/REUTERS

KAMIL KRZACZYNSKI/REUTERS

LA Clippersi su u gostima s 128-119 pobijedili Memphis koji je ionako pun problema s ozljedama a sinoć im se dogodila još jedna – u trećoj četvrtini gležanj je stradao Desmondu Baneu. Tako upropašteni Memhis nije mogao protiv Clippersa koji su u trećem periodu bili na velikih +23, Grizzliesi su do kraja barem ublažili poraz. Ivica Zubac nije imao šuterski dan, ostao je na tek šest koševa (2/5) ali je za 22 minute skupio velikih 11 skokova i dvije blokade. Clipperse je predvodio Paul George s 37 koševa (7/10 za tri), kod Memphisa najbolji Jaren Jackson s 21 košem (6/20) i Xavier Tillman s 20 (8/10) i devet skokova.

Dario Šarić odigrao je vrlo dobru utakmicu u gostujućoj 140-131 pobjedi Golden Statea protiv Chicaga. Šarić je počeo u petorci i za 28 minuta upisao 12 koševa (2/3 za dva, 2/3 za tri), sedam skokova, šest asistencija i dvije ukradene lopte. Klay Thompson je zabio 30 (9/19) a Stephen Curry 27 (8/24) za Warriorse, dok je Chicago, koji je na poluvremenu vodio s 13 koševa razlike, predvodio DeMar DeRozan s 39 koševa (15/21).

Detroit je bez svoja dva najbolja strijelca Bojana Bogdanovića (list) i Cadea Cunninghama (koljeno) izgubio već tko zna koju utakmicu nakon što je imao dvoznamenkasto vodstvo. Protiv Houstona u svojoj dvorani Pistonsi su bili na +12 u drugoj i +11 u trećoj četvrtini, na nešto manje od četiri minute prije kraja vodili su s 107-102 na što su Rocketsi serijom 10-0 otišli na plus pet, Isaiah Stewart je postavio tricom konačnih 112-110 a nakon što je Fred VanVleet promašio za Houston, Jaden Ivey nije zabio tricu za pobjedu Detroita.  Turski centar Alperen Sengun predvodio je Houston s 29 koševa (12/19) i šest skokova, Jalen Green je zabio 28 (9/25). Za Detroit po 19 su upisali Kevin Knox II (7/9, sedam skokova) i Alec Burks (7/14).