Zrinjski ispisao povijest bosanskohercegovačkog nogometa!

10.08.2023., Mostar, Bosna i Hercegovina - Prva utakmica treceg pretkola Europske lige izmedju HSK Zrinjski i Breidablik. Photo: Denis Kapetanovic/PIXSELL

Denis Kapetanovic/PIXSELL

Nogometaši Zrinjskog poraženi su u četvrtak od islandskog Breidablika rezultatom 1:0 u uzvratu 3. pretkola Europske lige i s ukupnih 6:3 prošli su u playoff tog natjecanja.

Prvak Bosne i Hercegovine je u prvom susretu odigranom u Mostaru slavio s uvjerljivih 6:2, te je unatoč porazu, bez većih problema osigurao prolaz dalje. Izbacivanjem Breidablika Zrinjski je ispisao povijest bosanskohercegovačkog nogometa, jer imaju osiguran plasman u grupnu fazu Konferencijske lige, bez obzira kako završio dvoboj playoffa Europske lige protiv austrijskog LASK-a.

Što se tiče same utakmice, prvo poluvrijeme proteklo je u laganom ritmu i potpunoj kontroli igre Mostarca. Zrinjski je prijetio u dva navrata preko Kiša iz slobodnih udaraca, dok je Gunnlaugsson bio najbliži golu na drugoj strani kada je iz dobre situacije pucao preko gola.

Ipak, u 55. minuti Breidablik je poveo s 1:0 nakon što je Jakovljević loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Samo četiri minute kasnije domaći su mogli i do drugog gola, ali lopta je nakon kornera i velike gužve pogodila stativu. U 60. minuti Eyolfsson je iz dobre pozicije prebacio gol i bio je to kraj nadanja Islanđana. Zrinjski je do kraja rutinski sačuvao veliku prednost iz prvog susreta.

OZNAKE: zrinjski