ZADRANI PALI NA GRIPAMA Split u finalu poveo 2-1, briljirali Shannon Shorter i Vito Kučić

29.05.2024., Split - Treca utakmica finala FavBet Premijer lige, KK Split - KK Zadar. Photo: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Ivana Ivanovic/PIXSELL

Split je u vrlo borbenoj, na momente doslovno ratničkoj utakmici pred punim tribinama dvorane na Gripama pobijedio Zadra s 87-77 i tako u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske poveo s 2-1. Serija se igra na tri dobivene utakmice a četvrta se, opet u Splitu, igra u petak.

Split je bolje otvorio utakmicu i poveo s 10-4 da bi Zadar okrenuo na 20-17 a prvih deset minuta, u kojima je Shannon Shorter za Žute zabio devet a Marko Ramljak sedam za Zadar, pripalo je gostima s 22-21,

Senzacionalne minute u prvom dijelu druge četvrtine odigrao je Vito Kučić, zabio je 15 koševa uz 4/4 za tri i bio najzaslužniji što je Split otišao na 39-31, malo kasnije i na  48-39 da bi se Zadar uz tricu Arijana Lakića do poluvremena približio na 48-42.

Split je u nastavku nakon još pet koševa Kučića poveo 55-44 pa 58-49 da bi Zadar do 30. minute serijom 16-3 u kojoj je Dario Drežnjak pogodio dvije trice poveo s 65-61.

Nakon osam uzastopnih koševa Shortera Toni Perković je zabio tricu pa je Split poveo s 74-71 a nakon još dvije Shorterove trice Žuti su tri i pol minute prije kraja otišli na 80-74 a poslije koša Borisa Tišme za 84-77 i uzastopnoj promašaja za tri Karla Žganeca i Luke Božića pobjednik je bio odlučen.

Shorter je zabio 29 koševa (12/20), Kučić 21 (7/11) a Tišma devet koševa (4/9) za Split, dok su kod Zadra koji je imao šut za tri 9/26 najefikasniji bili Luka Božić s 25 koševa (7/19), Drežnjak s 15 (4/11) i Lakić s 14 koševa (5/9).