Zadar si porazom u Čačku smanjio šanse za četvrto mjesto, Cibona pobjedom udaljila Split od doigravanja

Split, 22. 03. 2024.  - Susret 24. kola regionalne ABA lige Split - Cibona.Na slici Lovre Runjić. foto HINA/ Mario STRMOTIĆ/ ms

HINA/ Mario STRMOTIĆ/ ms

Zadar je gostujućim 89-81 porazom u Čačku od Borca smanjio šanse za hvatanje četvrtog mjesta koje donosi prednost domaćeg terena u četvrtini finala doigravanja ABA lige. S omjerom 14-10 Zadar je i dalje četvrti ali ga u subotu navečer Cedevita Olimpija, koja je na omjeru 14-9, može prestići ako u svojoj dvorani pobijedi drugu najlošiju (5-18) momčad lige Mornar iz Bara. U zadnja dva kola Zadar na svom terenu dočekuje FMP pa ide u Beograd Partizanu, dok Cedevita Olimpija ide posljednjeplasiranoj Krki pa Ciboni u zadnjem kolu.

Zadar je protiv Borca igrao bez Karla Žganeca i Marka Ramljaka i bio u rezultatskom egalu ili laganoj prrednosti do treće četvrtine i vodstva 51-44 koju su igrači iz Čačka serijom pretvorili u vodstvo 69-60 pred početak zadnje četvrtine. Luka Božić je s 13 koševa i šutom 2/10 bio daleko od svog standardnog učinka, imao je i osam skokova i sedam asistencija, Lovro Mazalin zabio je 21 (8/14) uz devet skokova.

Cibona je u gostima s 83-76 pobijedila Split koji si je tako umanjio šanse za ulazak u doigravanje. Ciboni je ovo deveta pobjeda dok Split na diobi sedmog do devetog mjestza s omjerom 11-13 više ne ovisi sam o sebi, do kraja ide u goste Megi pa dočekuje C. zvezdu, ovisi što će do kraja napraviti Derby i Igokea koji imaju isti broj pobjeda ali i utakmicu manje.

Jakov Mustapić kojemu je ovo bila zadnja utakmica za Cibonu prije odlaska u talijansku drugu ligu ubacio je 18 koševa (3/4 za tri) i ukrao četiri lopte, Aleksandar Aranitović zabio je 19 (2/3 za tri) uz šest skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Za Split Lewis Sullivan je imao 16 koševa (8/13), Derek Funderburk je 15 koševa (6/10).

OZNAKE: Split, Cibona, aba liga, zadar