YOU’LL NEVER WALK ALONE Teško bolesni Sven-Göran Eriksson ostvario san: Još uvijek je tu, još ima magiju!

Liverpool Legends' manager John Aldridge (L), Liverpool Legends' manager Sven-Goran Eriksson (C) and Liverpool Legends' manager Ian Rush applaud the fans following the Legends football match between Liverpool Legends and Ajax Legends at Anfield in Liverpool, north-west England on March 23, 2024.,Image: 859035896, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Oli SCARFF / AFP / Profimedia

Oli SCARFF / AFP / Profimedia

Sven-Goran Eriksson, 76-godišnji bivši izbornik Engleske, koji je trenirao Manchester City, Benficu i AS Romu, u siječnju je objavio da mu je dijagnosticiran rak gušterače i da ima još godinu dana života u “najboljem scenariju”. Otkrio je da su on i njegov otac bili navijači Liverpoola i da je oduvijek želio voditi klub. Ta mu se želja sad ostvarila bar djelomično.

Sven-Goran Eriksson sjeo je na klupu ‘Redsa’ u dobrotvornoj utakmici legendi Liverpoola protiv Ajaxa. Bio je to izuzetno emotivan dan u Merseysideu. Erikssona je Liverpool pozvao da preuzme vodstvo svojih legendi za ovu utakmicu, zajedno s trenerskim kolegama Ianom Rushom, Johnom Aldridgeom i Johnom Barnesom – a publika na Anfieldu mu je glasno pljeskala dok je izlazio iz tunela.

Uz taktove legendarne pjesme ‘You’ll Never Walk Alone’, 76-godišnji Šveđanink je emotivno stajao na terenu pored bivšeg kapetana Liverpoola Stevena Gerrarda, kojeg je vodio dok je bio izbornik Engleske.

Peter Byrne / PA Images / Profimedia

Humanitarna utakmica između Liverpool Legends i Ajax Legends trebala je prikupiti novac za LFC Foundation i Forever Reds.

Fernando Torres, koji je počeo u napadu s Gerrardom za Liverpool, zaokružio je nezaboravno poslijepodne postigavši četvrti gol u 4-2 povratničkoj pobjedi za legende Liverpoola. Derk Boerrigter i Kiki Musampa donijeli su Legendama Ajaxa ugodno vodstvo na odmoru, ali je Liverpool zabio triput ispred Kop Enda, zahvaljujući Gregoryju Vignalu, Djibrilu Cisseu i Nabilu El Zharu i Torresu.

“Uspomena za cijeli život”, rekao je Eriksson za LFC TV nakon utakmice. “Danas su svi bili pobjednici. Bilo je prekrasno, apsolutno nevjerojatno. Sve od ‘You’ll Never Walk Alone’ do ostatka utakmice. Mislim da smo bili bolja momčad čak i u prvom poluvremenu. Uvijek se brinete da ćete izgubiti, ali bilo je to jako dobro prvo poluvrijeme i izuzetno dobro drugo poluvrijeme. Na kraju, veliki pobjednici smo svi mi”, izjavio je.

Današnji kapetan Liverpoola Gerrard odao je počast Erikssonu, čak je rekao da bivši izbornik Engleske “još uvijek ima magiju” nakon što je inspirirao povratak u drugom poluvremenu. “Promijenio je sve u poluvremenu, znao je da nemamo širinu u prvom poluvremenu i pokušavali smo proći kroz sredinu. U poluvremenu je napravio hrpu izmjena i dao nam veću širinu. Još uvijek je tu, još uvijek ima magiju. On je napravio razliku. Bio je poput Rafe u poluvremenu, pokretao nas je, mijenjao sustav, davao nam veću širinu i na kraju smo stigli. Tretman fenom! To što je Sven danas ovdje bilo je vrlo posebno, čim sam znao da će danas biti trener, jedva sam čekao doći i igrati s njim, posljednji put”, poručio je.