WTA Madrid: Ispala Petra Martić, izgubila od Amerikanke Anisimove

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u 3. kolo WTA turnira iz serije “masters 1000” u Madridu, nakon dva sata igre svladala ju je Amerikanka Amanda Anisimova sa 3-6, 6-3, 6-2.

Martić je u prvom setu uspjela spasiti tri “break-lopte” suparnice, jednu kod rezultata 1-1, a dvije kod 2-2, da bi iskoristila svoju jedinu priliku za oduzimanje servisa kod svog vodstva 4-3 te riješila prvu dionicu u svoju korist sa 6-3.

Kod rezultata 2-2 u drugom setu Martić će izborila za “break-loptu”, no Anisimova se spasila odličnim servisom, a to kao da je bila prekretnica u meču. Nakon što se izvukla iz neugodne situacije, mlada Amerikanka je u sljedećoj igri po prvi put oduzela servis našoj najboljoj igračici što joj je bilo dovoljno za osvajanje drugog seta.

Ključnim se pokazala sekvenca početkom drugog seta kada Martić u drugom gemu nije uspjela iskoristiti dvije “break-lopte”, da bi odmah u sljedećoj igri izubila svoj servis. Pokazalo se kako je 31-godišnju Dućanku “izdalo” njezino najjače oružje – kratka lopta. Upravo je loše skraćenom loptom ponudila “break-loptu” Anisimovoj koju je ova iskoristila odličnim napadom.

Anisimova je upravo svojom dobro skraćenom loptom prethodno i spasila jednu od dvije vezane “break-lopte” Martić.

Posljednju priliku za povratak u dvoboj Martić je imala kod zaostatka 2-3 kada je imala novu “break-loptu” koju je Anisimova neutralizirala odličnim napadom.