Wolverhampton šokirao Manchester City

epa07901365 Wolverhampton player Adama Traore (C) scores against Manchester City goalkeeper Ederson during the English Premier League soccer match between Manchester City and Wolverhampton Wanderers at the Etihad Stadium, Manchester, Britain, 06 October 2019.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Wolverhamptona priredili su veliko iznenađenje pobijedivši na stadionu Etihad prvaka Manchester City sa 2-0 u susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva.

Junak u senzacionalnoj pobjedi Wolvesa bio je španjolski veznjak Adama Traore koji je zabio oba gola i to oba nakon sjajno izvedenih kontri. Za 1-0 je zabio u 80. minuti, a pobjedu gostiju potvrdio je pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Bio je to tek drugi domaći poraz Građana u prvenstvu u posljednjih 26 utakmica. Posljednji put Guardiolina družina je na svom terenu izgubila u prosincu prošle godine od Crystal Palacea (2-3).

City je u četiri domaće utakmice ove sezone ispustio već pet bodova, dok je cijele prošle sezone na Etihadu ispustio svega tri boda. Stoga niti ne čudi što “Građani” nakon ovog poraza imaju već osam bodova zaostatka za liderom Liverpoolom.

Preostala dva engleska velikana upisala su pobjede u nedjeljnim susretima. Arsenal je svom stadionu pobijedio Bournemouth sa 1-0, dok je Chelsea na gostovanju porazio Southampton sa 4-1.

“Bluesi” su bili uvjerljivi na stadionu St Mary’s pobijedivši Southampton sa 4-1. Gosti su već nakon prvog poluvremena vodili 3-1, a potom su u nastavku samo potvrdili pobjedu.

Mrežu domaćina načeo je Tammy Abraham u 17. minuti, postigavši već osmi ligaški pogodak. Među strijelce su se upisali i Mount (24), Kante (40), te Batshuayi (89), dok je strijelac za Southampton bio Ings (30).

Arsenal je do nova tri boda stigao golom Davida Luiza u 9. minuti.

Kasnije se još sastaju Newcastle United – Manchester United.

Liverpool vodi na ljestvici sa 24 boda, Manchester City je drugi sa 16 bodova, dok je treći Arsenal sa 15 bodova.