West Ham i Newcastle remizirali. Nikola Vlašić ušao s klupe

16.09.2021., Zagreb, stadion Maksimir  - 1. kolo H skupine nogometne Europske lige Dinamo - West Ham United. Nikola Vlasic "n Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak/PIXSELL

U prvoj utakmici 26. kola engleske Premierlige nije bilo pobjednika. U Londonu su West Ham i Newcastle odigrali 1-1.

Oba su pogotka postignuta u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo golom Dawsona u 32. minuti, čime je zabio drugu utakmicu za redom u prvenstvu. No, u posljednjim sekundama prvog dijela gosti su izjednačili, a gol za, na kraju se ispostavilo konačnih 1-1, zabio je Willock.

U nastavku su mreže mirovale, a tijekom drugog poluvremena u igru je za West Ham ušao i hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić koji je u 73. minuti zamijenio Benrahmu.

West Ham je ostao peti na ljestvici te ima bod manje od četvrtog Manchester Uniteda. Newcastle se bodovno izjednačio s Evertonom i imaju po 22 boda (16. i 17. mjesto), a ovim remijem stao je i niz od tri ligaške pobjede koje je imao Newcastle. U posljednjih šest utakmica u Premier ligi Newcastle je upisao tri pobjede i tri neodlučena rezultata.

U nastavku subote u ovom kolu još će igrati: Arsenal – Brentford, Aston Villa – Watford, Brighton – Burnley, Crystal Palace – Chelsea, Liverpool – Norwich, Southampton – Everton i u derbiju Manchester City – Tottenham.

U nedjelju su, pak, na rasporedu dvije utakmice: Leeds – Manchester United i Wolverhampton – Leicester.