Warriorsi odali počast Dejanu Milojeviću i s Šarićem u petorci pobijedili Atlantu, Bogdanović zabio 34 u pobjedi Detroita

Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) makes a layup as Charlotte Hornets center Nick Richards (4) defends during the second half of an NBA basketball game, Wednesday, Jan. 24, 2024, in Detroit. (AP Photo/Carlos Osorio)

(AP Photo/Carlos Osorio

Svaka pobjeda Detroita u NBA je velika vijest, pa makar i protiv momčadi iz donjeg dijela poretka. „Ako nećemo dobiti Charlotte, koga ćemo“, vjerojatno su prije utakmice u srijedu navečer protiv Hornetsa govorili Bojan Bogdanović i društvo a onda su, na pogon hrvatskog igrača to i uspjeli i upisali petu ovosezonsku pobjedu, uz 39 poraza. U prilično izjednačenoj utakmici s 21 promjenom vodstva Detroit je do 113-106 pobjede došao uz sjajnu igru Bojana Bogdanovića koji je zabio 34 koša (7/13 za dva, 5/10 za tri) i upisao još po četiri skoka i asistencije. Kod Hornetsa koji su na omjeru pobjeda i poraza 10-32 najbolji je  bio drugi izbor prošlogodišnjeg Drafta Brandon Miller: 23 koša (8/17), sedam skokova i četiri asistencije.

Golden State se nakon dvije odgođene utakmice zbog iznenadne smrti njihovog pomoćnog trenera Dejana Milojevića vratio domaćom 134-112 pobjedom nad Atlantom. Warriorsi su za tri šutirali sjajnih 16/33, prednjačili su Stephen Curry s 25 koševa (5/8 za tri) i Klay Thompson s 24 koša (5/10 za tri) dok je Dario Šarić počeo u petorci ali odigrao ukupno tek 16 minuta u kojima je upisao deset koševa (2/3 za dva, 2/3 za tri) i po tri skoka i asistencije. Za Atlantu koja se držala u igri do 79-79 sredinom treće četvrtine Dejounte Murray je imao 23 koša (7/19) i po sedam skokova i asistencija.